[quote]Mezi 3. a 7. říjnem 2016 uvede společnost Kardex Remstar Czech Republic na trh svou novou generaci skladovacího systému. Dodavatel intralogistických systémů přidává do svého produktového portfolia Vertical Buffer Module skladovací jednotku Kardex Remstar LR 35. Nová konstrukce je schopna poskytovat výjimečně vysoký výkon při vychystávání malých dílů. [/quote]

Systém Kardex Remstar LR 35 může úspěšně splňovat požadavky na vyšší dynamiku, ergonomii a energetickou úspornost.

Kardex Remstar reaguje skladovacím systémem LR 35 z produktové řady Vertical Buffer Module na trendy většího rozsahu produktových řad, menší velikosti dávek a 24 hodinový servis.

Produktová inovace je řešení pro vychystávání malých dílů z beden, kartonových krabic a přihrádek v malých a středně velkých skladech. Konstrukce jednotky je kompletně nově vyvinuta společností Kardex Remstar.

Obsahuje regálový systém s automatickou manipulací s boxy, vychystávacími stanicemi a má svůj vlastní logistický software. Kardex Remstar LR 35 je řešení pro jakoukoliv společnost, která realizuje manipulaci s jednotlivými díly nebo maloobjemové objednávky v oblasti strojírenství, automobilového průmyslu, chemickém nebo farmaceutickém průmyslu a provádí i servis a údržbu.

V porovnání s jinými běžnými skladovacími řešeními, jako je mini-load systém, vyniká LR 35 v investičních nákladech (návratnost investic je za méně než rok), ve výkonnosti při vychystávání objednávek, v energetické účinnosti a v požadavcích na prostor.

Lepší výkonnost díky inovativní koncepci doplňování zásob. S novým systémem Kardex Remstar LR 35 je možné obsloužit až 500 zakázkových položek na vychystávací stanici za hodinu.

KardexRemstar_PR_VerticalBufferModule_Pic2

Stanice obsahuje jednu nebo více jednotek. Jedna jednotka může být vybavena několika přístupovými otvory různého typu. Centrem každé stanice je otočný stůl. Díky sklonu 20°je obzvlášť ergonomický tak, aby se zde pracovalo pohodlně. Zatímco obsluha vychystává jednu zakázku, uvnitř se již připravuje další box, který je pak uložen na zadní odkládací plochu otočného stolu.

Jakmile je jedna vychystávací operace ukončena, otočí se otočný stůl o 180° a k vychystání je připraven další box. Tento trvalý přístup ke zboží minimalizuje dobu čekání. V Kardex Remstar LR 35 je možné skladovat zboží v boxech, kompatibilních se standardními mini-load systémy. Každý nosič boxu uvnitř regálového systému může nést až 35 kg.

Energetická účinnost „by design“ Kardex Remstar LR 35 byl kompletně vyvinut úplně od počátku a má velmi odlehčenou konstrukci u všech částí. Jednotka obsahuje regálový systém s uličkou, ve které pojezdový nosník s rotační uchopovací jednotkou nakládá boxy do vychystávací stanice během okamžiku.

Všechny verze LR 35 jsou konstruovány se stejnými komponenty a technologií. Snížením počtu komponentů a využíváním nejnovější technologie se zajišťuje nejen rozšiřitelnost jednotky, ale také výrazná úspora energie. Například samotný systém LR 35 spotřebuje pouze třetinu energie systému mini-load.

Z tohoto důvodu nejsou potřebné systémy pro obnovu energie. Ke koncepci úspory energie přispívají také moderní technologie pohonů, vysoce účinné motory a optimálně konfigurované frekvenční měniče.

Kromě výhod týkající se životního prostředí je Kardex Remstar LR 35 také mistrem v integraci. Bezproblémově zapadne do stávajících procesů a může být uzpůsoben tak, aby zapadal do individuálních staveb a byl bez dalšího úsilí propojen se stávající technologií dopravníků.

Napojení dopravníku může být provedeno na přední, zadní nebo koncové čelo jednotky. Nová architektura softwaru. Společně s vývojem nové produktové řady byl také v souladu s nejnovějšími technologiemi aktualizován software jednotky.

 

Provozní koncepce je dokonce ještě modernější. Nový vysoce výkonný hardware a kapacitní dotykový displej s vysokým rozlišením umožňují rychlé a ergonomické ovládání.

KardexRemstar_PR_VerticalBufferModule_Pic3

Software jednotka je na webové bázi a díky tomu může být používána s velkým množstvím hardwaru. Nové a vylepšené funkce přináší uživateli reálné výhody. Ty zahrnují manipulaci s boxy, prioritní skladování/vychystávání, volitelně nastavitelnou rychlost pro každý box a materiál a přihlašování uživatelů přes čtečku RFID.

Kromě Kardex Remstar LR35 představí společnost Kardex Remstar produktovou řadu Shuttle XP (automatizovaný skladový výtah) a Megamat RS (automatizovaný karuselový regál).

Oba produkty jsou nainstalovány již delší dobu v různých průmyslových odvětvích (např. skladování nástrojů, management náhradních dílů, dodávka do výroby, manipulace SMD v elektronickém průmyslu atd.)

Zdroj: Kardex Remstar

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno