[quote]Ve čtvrtek 7. ledna 2016 proběhlo na letišti Schipol (Amsterdam) jednání European Packaging Institutes Consortium (EPIC). EPIC sdružuje obalové instituty evropských zemí, jeho členové se scházejí dvakrát do roka, aby se vzájemně informovali o vývoji ve svých zemích, vývoji v obalové oblasti v Evropské Unii a samozřejmě i o dění mimo Evropu. Jednací prostory amsterdamského letiště byly zvoleny pro minimalizaci nákladů finančních i maximální časovou úsporu. Dřívější jednání v  Belgickém obalovém institutu přinášely komplikace s místní dopravou, samotný institut je totiž kousek za Bruselem.[/quote]

Relation to and participation in WPO

Prvním novým bodem 31. jednání EPIC, který je také členem World Packaging Organisation(WPO), byla podpora jak nejbližšího zasedání WPO v květnu v Budapešti, tak i organizace akcí WPO během veletrhu Interpack v roce 2017.

Packaging and food waste

Nový akcent pohledu na obaly s ohledem na udržitelnost, zejména na obaly potravin lze shrnout do hesla: „Co nejméně obalů, ale ne méně, než je potřeba.“ Členové EPICu připraví aktivity, například i jako součást národních obalových soutěží, demonstrující přístup Save Food, záchranu potravin prostřednictvím obalových inovací. Tyto aktivity vyústí během veletrhu Intarpack 2017.

Packaging for Cosmetic Products: Plastic packaging requirements

Syba na jednání představila návrh příručky (Guidelines) „Packaging for Cosmetic Products: Plastic packaging requirements“, která principiálně vychází z návrhu ČSN Kosmetika – Obaly – Část 1: Požadavky na plastové obalové prostředky pro kosmetické přípravky. Příručka stanoví požadavky na plastové obaly pro kosmetiku s ohledem na migraci a testování migrace z těchto obalových prostředků do kosmetických přípravků.

Packaging and the EU Circular Economy

Široká neformální diskuze pokračovala i po oficiálním ukončení jednání. Zástupci postkomunistických zemí ukazovali na paralely této kampaně s plíživým nástupem centrálně direktivně řízené ekonomiky ústící v sociální a ekonomický kolaps.

Business education in Packaging

Konference zaměřená na celoživotní odborné obalové vzdělávání se letos uskuteční v Igluu Creativity and Knowledge Center v holandském Eindhovenu v druhé polovině dubna: 2nd Annual European Conference on the Future of Business Education in Packaging. První ročník se konal loni na půdě University Twente v Enschede na pomezí Nizozemí a Německa.

Zdroj: Syba – Vlado Volek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno