[quote]Od listopadu má SIG Combibloc Brazil nového významného zákazníka. Stala se jím společnost Cooperoeste, známý producent populárních mléčných produktů TERRA VIVA. Brazilská společnost ze São Miguel do Oeste patří zároveň k tzv. odpovědným zaměstnavatelům, kteří se snaží vylepšovat ekonomickou i sociální situaci jednotlivých regionů.[/quote]

SIG Combibloc je jedním ze světově nejvýznamnějších dodavatelů obalů, strojů, zařízení a linek pro nápojový průmysl. Jen v loňském roce dosáhla se svými cca 5 000 zaměstnanci obratu 1 720 milionu euro.

Investice do linky optimalizuje výrobu

Cooperoeste se rozhodla do nápojové linky investovat především z důvodů optimalizace výrobních nákladů. Linka v současnosti slouží především k plnění mléka do 1l kompozitních obalů. Mléko prochází UHT úpravou a patří k tedy výrobkům s prodlouženou trvanlivostí.

Zaměřeno na výkon i úspory

Nově instalovaná linka CFA 512 pracuje s výkonem 12 000 kartonů/hod. Vedle vysokého výkonu se vyznačuje i nízkou spotřebou vody i nižší energetickou náročností či minimalizací ztrát. K plynulosti chodu celé logistiky přispívá i automatická paletizace.

Autor: Jana Žižková – Syba.cz