[quote]Máte začínající e-shop a s logistikou si nevíte rady? Nebo máte zaběhlý e-shop s relativně fungující logistikou, které ale nechcete věnovat většinu vašeho času? Možná máte velký úspěšný e-shop, kterému logistika nedělá starosti, přesto chcete váš e-shop posunutou na vyšší úroveň. Ať už máte jakýkoliv e-shop, bez optimalizované logistiky růst nebudete. Outsourcing logistiky vám ale s růstem pomůže.[/quote]

Co tedy vlastně znamená outsourcing logistiky? Velmi jednoduše to znamená, že starost o logistické procesy vašeho e-shopu, jako například dopravu, skladování, balení či identifikaci, přenecháte na specializované firmě, která disponuje nezbytným know-how. Díky tomu budete moci plně využít výhod outsoucingu a sledovat, jak to váš e-shop posouvá kupředu. Jaké tedy jsou výhody logistického outsourcingu?

1. Logistika už nebude vaše starost

Díky tomu, že svěříte logistické procesy externí firmě, která má potřebné zkušenosti a znalosti, odpadne vám zásadní starost ve vašem podnikání. Veškerou ušetřenou energii a čas můžete věnovat samotnému podnikání, tedy rozvoji produktů, zvyšování kvality zákaznického servisu nebo třeba optimalizaci vnitrofiremních standardů, zkrátka čemukoliv, na co vám nyní nezbývá dostatek času a síly.

2. Budete mít přístup k cennému know-how

Pokud si vyberete skutečně kvalitní outsouricngovou firmu, vaše logistika dostane nejlepší péči – bude rychlá, efektivní a především flexibilní, díky vyzkoušeným postupům, inovacím a novým technologiím, ke kterým byste se sami těžko dostávali, ať už kvůli finanční náročnosti nebo jen proto, že jste nezaznamenali aktuální novinky.

3. Zbavíte se části rizika

Úlevou pro vaše nervy bude i fakt, že pokud budete outsourcovat logistiku, přenesete část souvisejících rizik na vašeho dodavatele. Problémy týkající se dopravy, skladování nebo dokonce i balení řeší vaše outsourcingová firma, která vás informuje o výsledcích.

4. Snížíte si logistické náklady

Samozřejmě nesmíme zapomenout na finance. V případě, že nemusíte zaměstnávat lidi, kteří mají na starosti balení vašich produktů, jejich následné naskladnění, vyskladnění a předání přepravci, ušetříte měsíčně značnou částku. Kromě toho také nemusíte investovat do logistického vybavení a technologií, čímž také výrazně odlehčíte vašemu rozpočtu. Samozřejmě outsourcing není zadarmo, přesto vychází velmi výhodně v porovnáním s nutnými náklady, pokud si chcete řešit logistiku sami a efektivně.

5. Budete konkurenceschopnější

Ze všech výše uvedených bodů jasně vyplývá, že ušetříte finance, čas, energii i personál, a váš e-shop navíc bude disponovat profesionální logistikou, která bude optimalizovaná a přizpůsobena přesně vašim požadavkům. Věřte, že efektivní logistika stále u mnoho e-shopů není standardem. Naopak váš e-shop bude patřit k těm kvalitnějším, ke kterým se lidé budou rádi vracet, protože vše funguje bez problémů. Jednoduše budete krok před konkurencí.

Pojďme outsourcovat

Je tedy poměrně jasné, že outsourcovaná logistika má řadu přínosů, které může mít i váš e-shop. Důležité je najít správnou firmu, která má zkušenosti a nebude vás nutit do krabicových řešení a naopak vám dokážeme připravit individuální řešení přesně pro váš e-shop.

Na závěr vám nabízíme zajímavost, jak firmy přistupují k logistickému outsourcingu v Evropě a USA. Podle výzkumu britské společnosti eyefortransport v USA outsourcuje služby téměř 70 % z dotázaných firem, naopak v Evropě je to pouhých 42 % respondentů. Ale většina zmíněných respondentů, kteří již vybrané logistické služby outsourcují, plánují outsourcing dále rozšiřovat.

Zdroj: Olicon