[quote]Program Amazon Prime Air se začíná skutečně rozjíždět. Pokud se zadaří, pak již brzy budou balíčky až domů doručovat samotné drony. Paul Misener, vice prezident společnosti Amazon pro vztahy s veřejností, prozradil bližší detaily o tomto programu, o dronech samotných a také o výzvách, kterým bude muset společnost čelit.[/quote]

Zde naleznete shrnutí pěti nejdůležitějších bodů celého programu:

  1. Rychlé doručování malých zásilek

Do programu Amazon Prime Air budou zapojeny drony o hmotnosti kolem 24 kg a doručovat budou balíčky o hmotnosti kolem 2 kg do 30 minut.

  1. Drony do každého počasí

Společnost vyvíjí různé druhy dronů, které budou schopny přizpůsobit se rozličným povětrnostním podmínkám a prostředím, ve kterých zákazníci žijí.

„Chceme vyhovět všem našim zákazníkům,“ říká Misener. „A tomu budeme muset přizpůsobit i naše drony.“

  1. Drony budou tiché

Pokud jste někdy přišli do styku s dronem, pak víte, že někdy dokáží být opravdu hlučné. Drony společnosti Amazon by měly být tiché. Momentálně je do výzkumu zapojen tým designerů a techniků, kteří se tento problém pokouší vyřešit.

  1. Drony se budou vyhýbat překážkám

Vysoce automatizované bezpilotní letouny budou vybaveny sofistikovaným systémem, který jim umožní včas detekovat a vyhýbat se tak překážkám.

  1. Bezpečnost především

Doručovací drony by se měly pohybovat ve vzdušném prostoru ve výšce v rozmezí 61 až 122 m, maximálně ale výšce pohybující se v rozmezí 121 – 152 m. Drony pro soukromé účely by měly létat ve výšce maximálně 61 m. Pro běžné letouny by měl být vyhrazen vzdušný prostor ve výšce nad 152 m.

Misener tvrdí, že tímto způsobem se podaří udržet drony a ostatní letouny v bezpečné vzdálenosti od sebe, aby nedošlo k případné srážce. Tento návrh také společnost předložila Federálnímu úřadu pro letectví. Drony pro soukromé účely mohou v současnosti létat ve výšce až 122 m.