Nadměrné přepravy jsou zpestřením logistické praxe

Gebrüder Weiss se vedle logistických řešení na míru věnuje i přepravě nadrozměrných zásilek a neobvyklých nákladů. Zajištění takových zakázek je z důvodu jejich hmotnosti...

Objem ruské ropy naložené na lodích na moři vystoupil na rekord

Na moři se v současnosti nachází rekordních zhruba 62 milionů barelů ruské ropy typu Urals, neboť prodejci mají problémy s nalezením odběratelů této ropy. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se odvolává na údaje analytické společnosti Vortexa.

Správa železnic loni vykázala ztrátu 1,6 miliardy Kč, meziročně ji prohloubila

Správa železnic loni vykázala ztrátu po zdanění 1,6 miliardy korun, meziročně ji prohloubila o 400 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy Správy železnic. Do železniční infrastruktury podle ní firma investovala přes 37 miliard korun, podobně jako předloni. Další miliardy korun pak vynaložila na opravy a údržbu. Více než 20 miliard korun správa použila z evropských fondů, podle organizace se podařilo vyčerpat téměř vše.

Zájem o soukromé i obchodní lety už překonal předpandemické úrovně

Globální poptávka po soukromých i obchodních letech v prvních čtyřech měsících letošního roku překonala předpandemické úrovně. Výrazné zlepšení je v letošním roce patrné také ve výdajích za okružní plavby nebo autobusovou a vlakovou dopravu. Vyplývá to ze studie ekonomického institutu společnosti Mastercard.

Británie chce Ukrajině kvůli zablokovaným přístavům pomoci s vývozem obilnin

Británie hledá způsoby, jak pomoci Ukrajině s vývozem obilnin, které kvůli ruské invazi a zablokovaným přístavům nemůžou zemi opustit obvyklou lodní cestou. Stanici Sky News to dnes řekl britský ministr dopravy Grant Shapps, který toto téma řeší se svým ukrajinským protějškem Oleksandrem Kubrakovem. Ukrajina kvůli válce čelí problémům, jak vyvézt téměř 25 milionů tun obilí, přičemž jeho nedostatek může ohrozit miliony hladovějících lidí v chudých zemích.

Český trh průmyslových nemovitostí rekordně roste

Průmysloví developeři dodali na tuzemský trh od ledna do března 2022 rekordní množství nových prostor. Růst trhu a oživení průmyslové výroby tak nezastavily ani výpadky v dodavatelských řetězcích. I v uvedeném kvartálu pokračoval prudký nárůst nájemného napříč Českou republikou. Trh s průmyslovými prostory bude i nadále růst, postupem roku se však projeví plné dopady války na Ukrajině a výstavba může lehce zpomalit. Studii zaměřenou na trh industriálních nemovitostí v prvním čtvrtletí letošního roku zveřejnila společnost Colliers.

Radek Mátl: ŘSD se bude z kyberútoku vzpamatovávat měsíce, škody jsou velké

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) se bude z kybernetického útoku z minulého týdne vzpamatovávat několik měsíců, organizaci způsobil zásadní škody. V podcastu ŘSD to řekl generální ředitel organizace Radek Mátl. Podle něj šlo o propracovaný a dlouho připravovaný útok. Vedle webových stránek či asistenční linky nefungovaly po hackerském útoku například účetnictví, systém veřejných zakázek, spisová služba a další programy. Stavby ani řízení provozu by podle Mátla ohroženy být neměly.

Objem leasingů a úvěrů roste

Objem leasingů a úvěrů roste. Objem leasingů a úvěrů na nová osobní auta i počet profinancovaných vozidel v letošním prvním čtvrtletí meziročně stouply, a to jak v kategorii domácností, tak ve firemní sféře. Zároveň po delší době přestala růst průměrná výše leasingu anebo úvěrů na nový osobní automobil. Vyplývá to ze statistik České leasingové a finanční asociace (ČLFA).

Rotterdamský přístav chce do roku 2030 dodávat čtvrtinu evropského vodíku

Vodíkový hub umístěný v přístavu v nizozemském Rotterdamu plánuje Evropě do roku 2030 dodávat 4,6 milionu tun vodíku ročně. To představuje téměř čtvrtinu evropského cíle pro...

Správa železnic uzavřela smlouvu o půjčce vlaku TGV k propagaci rychlotrat

Správa železnic uzavřela smlouvu na několikadenní pronájem prezentačního rychlovlaku TGV, kterým bude v červnu propagovat na tuzemské železnici přípravu vysokorychlostních tratí v zemi. Od francouzské společnosti SNCF si ho půjčí za 379.000 eur (asi 9,3 milionu Kč). Dnes o tom informovala Správa železnic. Vlaky TGV jsou průkopníkem vysokorychlostní železnice v Evropě, jezdí rychlostí přes 300 kilometrů v hodině. V Česku je maximální povolená rychlost na železnici 160 km/h.

HANNOVER MESSE 2022 : Sladění bezpečnosti dodávek a ochrany klimatu

Svět zažívá zlom v mezinárodní hospodářské a energetické politice. Zlom, který je doprovázen růstem cen energií a narušením dodavatelských řetězců. Zároveň se stále více výrobních podniků snaží bojovat proti změně klimatu. V této napjaté oblasti je třeba rychle najít řešení: politická, ekonomická a zejména technologická. Veletrh HANNOVER MESSE 2022 k tomu poskytuje rámec.

Kalendář všech akcí dopravních podniků na jednom místě – nově na webu SDP ČR

Sdružení dopravních podniků České republiky (SDP ČR) připravilo pro fanoušky veřejné dopravy praktickou pomůcku, díky které jim neunikne žádná zajímavá akce, kterou pořádají dopravní podniky v České republice. V přehledném kalendáři, který je nabitý událostmi napříč celou republikou, si určitě vybere každý.

Bezpečnost na železnici bude mezi školáky opět propagovat preventivní vlak

Bezpečnost na železnicích bude od příštího týdne na železnici znovu propagovat tzv. preventivní vlak. Souprava, která ukazuje školákům rizika na kolejích v praxi, se na železnic vrátí po dvouleté přestávce zaviněné pandemií koronaviru. Vlak postupně zastaví v Olomouci, Brně, Praze a Plzni. Dnes o tom informovala Správa železnic.
spot_img

Profi

SVAZ PRŮMYSLU CHCE EVROPU ODOLNOU, OTEVŘENOU A KONKURENCESCHOPNOU S DYNAMICKÝM TRHEM PRÁCE

Šest týdnů před začátkem českého předsednictví v Radě EU Svaz průmyslu představil priority byznysu pro nadcházející období. Podle Svazu by se české předsednictví mělo zabývat například dalším rozvojem vnitřního trhu, dořešením mezinárodních obchodních dohod, energetickou bezpečností, otevřeností digitální ekonomiky nebo budoucností uprchlíků z Ukrajiny. Svaz průmyslu a dopravy rozdělil své priority do tří tematických pilířů s cílem vytvořit Evropu odolnou a otevřenou, udržitelnou a konkurenceschopnou s dynamickým trhem práce. Česká republika by měla následující měsíce maximálně využít a ovlivňovat legislativní návrhy, akcentovat a moderovat důležitá témata a ukázat ČR jako konstruktivního člena EU.

Jak ušetřit za palivo?

Jak ušetřit za palivo? Hodně řidičů vyráží na cesty každý den a není tedy divu, že měsíčně utrácejí tisíce za palivo. Výdaje za palivo častokrát překračují útratu za nájem nebo jídlo a vzhledem k současné situaci, kdy cena ropy stoupá každý den, je nutné hledat řešení. 

Elektronická žádost o řidičský průkaz usnadňuje lidem život již téměř rok, využilo ji přes...

Už téměř rok usnadňuje elektronické podání žádosti o řidičský průkaz život desetitisícům řidičů. Ministerstvo dopravy nyní za tento projekt převzalo ocenění na 24. ročníku konference ISSS, kde se vyhlašovaly ceny Český zavináč pro nejzajímavější projekty elektronizace veřejné správy v ČR. 

Nejvyšší správní soud potvrdil zrušení milionové pokuty pro Chaps od ÚOHS

Nejvyšší správní soud potvrdil zrušení pokuty 1,080 milionu korun, kterou v roce 2018 uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) společnosti Chaps, která vede celostátní informační systém o jízdních řádech IDOS. Důvodem bylo podle ÚOHS zneužití dominantního postavení. Pokutu v roce 2021 zrušil Krajský soud v Brně, jeho rozsudek nyní potvrdil i Nejvyšší správní soud, k němuž ÚOHS podal kasační stížnost. Vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na úřední desce soudu. Úřad se tak musí případem zabývat znovu a musí při posuzování zohlednit stanovisko soudů.

Cyklistu má na silnici chránit vyhrazený pruh

Cyklistu má na silnici chránit vyhrazený pruh. Jejich pravidla veřejnost často nezná.
spot_img

Logistický kalendář

TOC Europe

Rotterdam

Czech Raildays

Ostrava
+420 972 762 300