[quote]Společnost A123 si pronajímá část ze stávajícího objektu o ploše 7 000 m2 v Ostravě, do něhož hodlá během několika příštích let expandovat. Práce na vyhotovení prostor budou zahájeny v květnu 2016, přičemž otevření objektu se plánuje na říjen 2016. Developerem prostor je CTP. A123 Systems počítá s počáteční výrobní kapacitou 600 tisíc automobilových lithium-iontových akumulátorů. [/quote]

Po úspěšné spolupráci při průzkumu trhu a výběrového řízení si společnost A123 Systems zvolila za výhradního realitního poradce pro tento projekt firmu Cushman & Wakefield.

Tým je přesvědčen, že A123 Systems i nadále poroste, což si vyžádá další výrobní prostory. CTPark Ostrava jsme vybrali s ohledem na polohu, dostupnost pracovní síly, načasování a pobídky. V návaznosti na koordinované výběrového řízení se nám podařilo identifikovat všechny potenciální příležitosti, předběžně se rozhodnout pro dvě lokality a nakonec zvolit právě tuto,“ říká Laurent Jechoux, senior konzultant Cushman & Wakefield, který se spolu s kolegou Erikem Andersonem na projektu podílel.

CTP, developer a majitel projektu, je předním poskytovatelem průmyslových prostor v České republice a významným subjektem ve střední a východní Evropě. Jeho portfolio aktuálně zahrnuje přes 3,4 milionu m2 průmyslových a kancelářských prostor. „CTPark Ostrava disponuje obrovským růstovým potenciálem. S potěšením se staneme partnerem společnosti A123, která zde bude vyrábět jedinečné akumulátory špičkové kvality určené pro automobilový průmysl,“ uvádí Jaroslav Kaizr, obchodní ředitel CTP.

Společnost A123 Systems se nese na vlně vzestupu automobilového průmyslu nejen v České republice, ale i ve střední a východní Evropě. Tento trend bude dle odhadů pokračovat i v blízké budoucnosti.

Zdroj: Cushman & Wakefield

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno