[quote]Dubajská letecká společnost Emirates omezuje počet letů do Spojených států. Firma dnes uvedla, že tím reaguje na pokles poptávky, za kterým stojí zpřísněná bezpečnostní opatření a protiimigrační kroky administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa. Emirates je největším leteckým přepravcem na Blízkém východě.[/quote]

Trump již podepsal dva dekrety s cílem zakázat vstup do USA občanům některých převážně muslimských zemí. Soudy sice oba dekrety zablokovaly, část lidí však Trumpovy kroky i tak od letu do USA odradily.

Americká vláda navíc v březnu pasažérům směřujícím z některých oblastí Blízkého východu do USA zakázala brát si s sebou do letadla elektronické přístroje větší než mobilní telefon.

„Nedávné kroky vlády USA týkající se vydávání vstupních víz, bezpečnostních kontrol a restrikcí na elektronická zařízení v letadlech měly přímý dopad na poptávku po letecké přepravě do USA,“ citovala mluvčí Emirates agentura Reuters.

Generální ředitel největšího světového hotelového řetězce Marriott International Arne Sorenson tento týden podle listu Financial Times uvedl, že snahy Trumpovy administrativy o omezení imigrace poškodily pověst Spojených států jako přátelské destinace. Světová rada pro cestování a turistiku (WTTC) již minulý měsíc upozornila, že registruje první známky „protiamerických nálad“ mezi turisty.

Zdroj: ČTK