[quote]Nízkonákladové aerolinky ze Saúdské Arábie Flynas si objednaly 80 letadel Airbus A320neo. Katalogová hodnota objednávky činí 8,6 miliardy USD (219,3 miliardy Kč). Informovala o tom včera letecká společnost.[/quote]

Dohoda zahrnuje novou objednávku na 60 letadel A320neo a vylepšení stávající objednávky na 20 letadel Airbus A320 na modely neo. Dohoda zahrnuje také opci na koupi dalších 40 modelů A320neo. Dodávky letadel mají začít od roku 2018 a budou trvat osm let.

Flynas částečně vlastní investiční firma saúdského prince Valída bin Talála Kingdom Holding Company. Společnost začala létat v roce 2007, původně se jmenovala Nas Air. Do zisku se dostala v roce 2015. Nyní však čelí silné konkurenci na saúdskoarabském trhu, který je jejím hlavním trhem.

V roce 2016 získaly licenci na provoz domácích letů v Saúdské Arábii společnosti SaudiGulf Airlines a Nesma. Státní Saudi Arabian Airlines plánují od poloviny letošního roku zřídit vlastní nízkonákladové aerolinky Flyadeal. Na licenci pro lety po Saúdské Arábii čekají také aerolinky Al Maha, které vlastní Qatar Airways, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno