[quote]Irské nízkonákladové aerolinky Ryanair Holdings včera zahájí novou službu prázdninových balíčků, k letům si bude nově možné přikoupit i pobyt v hotelu nebo pronájem auta. Chce tak využít svou konkurenční výhodu a získat podíl na trhu se zájezdy, kde již působí například německý touroperátor TUI.[/quote]

Firma hodlá vytěžit vysokou návštěvnost své webové stránky, kterou údajně denně navštíví 1,5 milionu lidí, a zvýšit prodej letů nově nabízenými službami. Nejdříve nabídne letní cestovatelské balíčky zákazníkům v Británii a v Německu. Má jít o cesty za sluncem do Španělska a Portugalska. Následně chce přejít i na jiné trhy a nabízet výlety do měst jako jsou Praha a Berlín. Plánuje i další služby typu prodeje lístků na koncerty a sportovní utkání. Společnost bude moci díky své velikosti nabídnout atraktivní ceny.

S novými službami začínají přicházet i jiné firmy z oblasti cestovního ruchu. Například Airbnb, společnost zprostředkující pronájem ubytování v soukromí, nově nabízí i průvodcovské služby.

Ryanair je na počet pasažérů největší evropskou leteckou společností. Letos očekává nárůst zisku o sedm procent. Tržby společnosti v prvním finančním pololetí, které skončilo v září, činily 4,13 miliardy eur (111,8 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK