Zdroj: Archiv

[quote]Státní letecká společnost Air China musela kvůli rasistickému článku stáhnout palubní časopis ze svých letadel. Nabádal návštěvníky Londýna, aby byli na pozoru ve čtvrtích obývaných některými menšinami. Britský poslanec Vivendra Sharma požádal v dopise čínského velvyslance v Británii o omluvu za „naprosto nepravdivé a rasistické výroky“ obsažené v článku.[/quote]

„Londýn je pro cestovatele obecně bezpečným místem, ale je třeba být opatrný při vstupu do oblastí obývaných hlavně Indy, Pákistánci a černochy,“ uváděl článek v zářijovém čísle časopisu Wings of China.

Nabádal také turisty, aby nevycházeli sami ven večer. Ženy by podle něj v Londýně neměly cestovat samotné.

Air China v prohlášení zaslaném agentuře AP oznámila, že článek obsahoval „nepatřičné“ výroky a že nereprezentoval názor společnosti. Vydavatel časopisu se za článek omluvil s tím, že materiál byl chybně editován.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Chua Čchun-jing dnes řekla, že doufá, že letecká společnost záležitost náležitě vyšetří.

„Opakovaně se vyjadřujeme ve prospěch rovnosti všech etnických skupin bez výjimky a jsme proti všem formám rasové diskriminace,“ zdůraznila.

Podle Reuters je článek dalším případem, který v Číně vyvolal pozdvižení za svůj rasistický obsah. V květnu se musel omluvit výrobce čisticích prostředků za reklamu, v níž černoch po „vyprání“ vyšel z pračky se světlou kůží.

Reuters napsal, že Británii loni navštívilo skoro 270.000 Číňanů a někteří se společnosti Air China zastali.

„Air China se nemýlí. Opravdu je třeba se řídit jejími bezpečnostními radami a není nutné starat se o politickou korektnost,“ napsal jeden občan na sociální síti Weibo.

Zdroj: ČTK

1 komentář

  1. Air china dává přesné informace pasažérům a ne korektní sračky, které neinformovaného turistu můžou stat i život !!!!
    Nemáte se za co omlouvat, kriminalita je v těchto místech 6 násobná tak co !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno