Zdroj: Archiv

[quote]Evropský výrobce letadel Airbus prodá 40 letadel třem vietnamským aerolinkám. Dohody byly podepsána v rámci návštěvy francouzského prezidenta Françoise Hollanda ve Vietnamu, uvedl agentura AFP. Hodnota kontraktu se podle mluvčího asijské pobočky Airbus Asia pohybuje kolem 6,5 miliardy USD (157,5 miliardy Kč).[/quote]

Nízkonákladová společnost VietJet koupí 20 letadel A321. Národní aerolinky Vietnam Airlines koupí deset letadel A350. Dalších deset letadel A320 prodá Airbus nízkonákladové společnosti Jetstar Pacific, ve které vlastní podíl 70 procent Vietnam Airlines.

VietJet jsou jedinou soukromou leteckou společností ve Vietnamu a létat začaly v prosinci 2011. Letadla pro VietJet mají být dodána v letech 2017 až 2020, katalogová cena objednávky činí 2,39 miliardy USD. Aerolinky se snaží expandovat na vietnamském trhu, který v posledních třech letech rostl o 20 procent ročně.

V květnu aerolinky oznámily, že koupí 100 letadel 737-Max 200 konkurenční společnosti Boeing v hodnotě 11,3 miliardy USD. Dohoda byla podepsána při návštěvě amerického prezidenta Baracka Obamy ve Vietnamu.

Aerolinky VietJet provozují denně více než 250 letů na 50 trasách po Vietnamu i v rámci regionu do zemí jako Thajsko, Singapur, Jižní Korea, Tchaj-wan, Čína, Barma a Malajsie, uvedla agentura Bloomberg. V letošním roce podle centra pro letectví CAPA zřejmě překonají národní Vietnam Airlines a stanou se největší domácí leteckou společností.

Podle Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) bude Vietnam patřit v příštích dvou desetiletí mezi deset nejrychleji rostoucích leteckých trhů na světě.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno