GO!
GLP
GLP
Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

Udržitelnost obalů v potravinářství

26.11.2020 @ 10:00 - 11:00

Jak snížit dopad obalových materiálů v potravinářství na životní prostředí? A jak zajistit, že bude zachována bezpečnost potravin pro spotřebitele?

 

Jak snížit dopad obalových materiálů v potravinářství na životní prostředí? A jak zajistit, že bude zachována bezpečnost potravin pro spotřebitele?

Přestože potravinářství není jediným producentem obalů, je jedním z nejvíce exponovaných. Výrobci potravin i obalů, ale také maloobchodníci přicházejí s iniciativami zaměřenými na snižování dopadů svých výrobků (a jejich obalů) na životní prostředí. Napříč sektorem se setkáváme s projekty recyklovatelnosti, substituce materiálů nebo systémy zpětného odběru obalů.

Plastové obaly jsou vnímány jako nejvíce problematické. Současné odhady hovoří o čtyřnásobném zvýšení produkce plastů do roku 2050. Spolu s tím však roste i poptávka spotřebitelů a tlak veřejnosti na udržitelnost těchto produktů.

Podle požadavku Evropské směrnice mají do roku 2030 veškeré nápojové PET lahve obsahovat alespoň 30% recyklátu. Klíčovým úkolem pro výrobce potravinových obalů však zůstává zajištění hygieny a bezpečnosti. Teoreticky je možné použít 100% recyklovaných plastů, které však mohly být použity na cokoliv od chemikálií po nápoje. Pro výrobce proto zůstává klíčovou otázkou čistota recyklace potravinářských plastů.

Pokud jde o recyklovatelnost, ne všechny plasty jsou vytvářeny stejně, některé se recyklují snadněji než jiné. Stručně řečeno, v  potravinářském průmyslu se v současné době používá mnoho plastů, které nelze recyklovat. Zvýšení jejich recyklovatelnosti by mohlo být slibnou cestou k celkovému snižování odpadu.

Na problematiku udržitelnosti obalů v potravinářství se na webináři podíváme z různých úhlů pohledu. Seznámíme se s pohledem výrobce obalů a budeme hovořit se zástupcem výrobce potravin. Představíme si také schéma RPM (Responsible Plastics Management), které organizacím pomáhá zodpovědně spravovat používání plastů.

Na webináři budeme diskutovat s těmito přednášejícími:

 • Miroslav Kohl, auditor Lloyd’s Register
  Miroslav Kohl je absolventem VŠCHT, pracoval ve fyzikálním ústavu a byl členem několika mezinárodních týmů. Je autorem mnoha publikací v mezinárodních vědeckých časopisech, přednášel na universitách v Montrealu, Edmontonu a Los Angeles. V současné době působí jako vedoucí auditor a lektor Lloyd’s Register. Miroslav Kohl bude webinářem provázet jako moderátor.
 • Ivo Benda, generální ředitel, greiner packaging slušovice s.r.o.
  Ivo Benda absolvoval Univerzitu Tomáše Bati, obor marketing a management. Má dlouholeté pracovní zkušenosti v plastikářském průmyslu. Začal ve Fatře Napajedla, kde vedl divizi stavebních materiálů. Od roku 2012 pak působí jako ředitel jednoho z největších výrobců plastových obalů pro potravinářství, společnosti Greiner Packaging Slušovice.
 • Kateřina Vrátilová, Lloyd’s Register
  Kateřina Vrátilová působí ve společnosti Lloyd’s Register od roku 2005. Nyní působí na pozici Sales in Food Sector & Training Services a zaměřuje se na oblast certifikace v potravinářství, dodavatelské audity a vzdělávací služby. Na webináři představí standard Responsible Plastic Management pro odpovědné řízení plastů.

V průběhu webináře se zaměříme na tato témata:

 • Jak se výrobci potravin vypořádávají s požadavkem na udržitelnost a jaké kroky učinily
 • S jakými výzvami se setkávají výrobci obalů – čistota recyklace potravinářských plastů a zajištění bezpečnosti potravin
 • Co je Responsible Plastics Management (RPM) a jak může organizacím pomoci při nakládání s odpady

 

REGISTRACE ZDE!

Pořadatel

Lloyd’s Register EMEA
Telefon:
+ 420 220 518 981
Email:
training.cz@lr.org
Webová stránka:
lr.org/cs-cz/

Místo konání

Webinar

Odpovězte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 © eLogistika.info