[quote]Čínský provozovatel alternativní taxislužby Didi Chuxing Technology získal od investorů 5,5 miliardy USD (135,4 miliardy Kč). Peníze chce použít na globální expanzi a rozvoj technologie umělé inteligence. Finanční injekce zvyšuje hodnotu firmy na více než 50 miliard USD (1,2 bilionu Kč), což z ní dělá jednoho z největších asijských start-upů, uvedl ekonomický list The Wall Street Journal. Didi loni koupila čínskou součást svého amerického rivala Uber.[/quote]

Mezi investory do společnosti Didi patří čínské podniky Alibaba Group či Tencent Holdings. Nově získala firma investice od firem Menlo Park, Silver Lake Partners, SoftBank, China Merchants Bank a čínské Bank of Communications. Loni v srpnu, po začlenění aktivit amerického Uberu, byla hodnota Didi 36 miliard USD.

Díky nově získaným financím je hodnota Didi vyšší než hodnota čínského výrobce spotřební elektroniky Xiaomi. Když firma v prosinci 2014 od investorů naposledy získala finance, její hodnota činila zhruba 46 miliard USD.

Didi uskuteční denně více než 20 milionů jízd. Stejně jako další technologické společnosti usiluje o expanzi do oblasti autonomních vozidel a otevírá výzkumnou a vývojovou laboratoř v americkém Silicon Valley. Tato laboratoř se má zaměřit na technologii inteligentního řízení a bezpečnost na bázi umělé inteligence.

Zdroj: ČTK