[quote]Podle tamějšího ministra dopravy Boudjemaa Talaie je Alžírsko připraveno zahájit výstavbu nového kontejnerového přístavu v prvním čtvrtletí tohoto roku. Plánuje také rozšířit mezinárodní letiště na jihu země, s cílem převést leteckou nákladní dopravu do oblasti subsaharské Afriky.[/quote]

Letiště, které již obstarává civilní a vojenskou leteckou dopravu, je vybaveno dvěma drahami o délce od 3 100 do 3 600 metrů.

Co se týče nového námořního přístavu, plán vyzývá k vytvoření kontejnerového přístavu s kapacitou 6,5 mil. TEU, které mají být umístěny v oblasti El Hamdania nedaleko měst Cherchell, asi 80 kilometrů západně od hlavního města Alžíru. Práce na přístavu přitahuje investice ve výši 3,3 mld. USD.

Dokončení výstavby dle plánu nastane za 4 roky a provedou ji čínské společnosti China State Contstruciton Corporation (CSCEC) a China Harbour Engineering Company (CHEC), která bude novou námořní bránu také řídit, a to přes společnost registrovanou v Alžírsku, v níž bude mít 49% podíl.

Podle ekonomických analytiků ze společnosti Oxford Business Group by se nový přístav mohl stát centrem čínské námořní dopravy v západním Středomoří.

Zdroj: Transreporter

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno