[quote]Americký internetový prodejce Amazon letos nabere v Dobrovízi u Prahy a v pražské korporátní kanceláři 1000 stálých zaměstnanců, nyní v tuzemsku zaměstnává přes 3000 lidí. V Evropě společnost plánuje vytvořit celkem 15.000 pracovních míst, během jednoho roku tak Amazon přijme rekordní počet zaměstnanců. Informoval o tom mediální zástupce společnosti Marcel Bodnár.[/quote]

„Amazon v České republice i nadále investuje prostředky do nové infrastruktury a rozvoje zaměstnanců, abychom dokázali dál růst zároveň plnit potřeby našich zákazníků,“ uvedl provozní ředitel Amazonu pro kontinentální Evropu Steven Harman.

Společnost bude přijímat lidi od těch bez kvalifikace až po vysokoškolsky vzdělané. Zaměstnanci mohou využít programu, kdy jim Amazon přispěje na libovolné vzdělání až 120.000 korun. V Evropě ho využilo už přes 2000 lidí.

Amazon má v Evropě více než stovku korporátních, distribučních, prodejních i zákaznických center a regionální datacentra pro web, k tomu ještě 15 vývojových center zaměřených na inovace. Investuje například do distribuce, zákaznických služeb, výzkumu a vývoje, strojového učení, pokročilé logistiky a podobně.

V roce 2013 začalo fungovat centrum vráceného zboží v Dobrovízi u Prahy a předloni tam Amazon spustil provoz svého prvního distribučního centra v České republice. V něm během předvánoční špičky pracovalo přes 2000 zaměstnanců a kolem 4000 brigádníků.

Čistý zisk americké společnosti ve čtvrtém čtvrtletí stoupl o více než polovinu na 749 milionů dolarů (téměř 19 miliard Kč) z 482 milionů dolarů před rokem.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno