Zdroj: Syba.cz

[quote]Nákupní plastové tašky a jejich vliv na životní prostředí je dlouhodobým evropským tématem. Dlouhodobě se touto problematikou zabývají i různé aktivity a projekty. Cílem je především hledání možností snižování environmentálních dopadů nákupních tašek v průběhu jejich celého životního cyklu. Jedním z dílčích řešení je opakovatelné využití tašek.[/quote]

S nastíněnou problematikou souvisí i otázka využívání environmentálně šetrných materiálů, tiskařských barev a vícenásobným používáním tašek. K novým reálným počinům se nyní přihlásily i výrobci Amerplast a EKOKEM, kteří uvedli na finský trh nový typ udržitelných tašek.

K- Group obchodník s odpovědností k životnímu prostředí

Vícenásobně použitelné tašky ESSI budou primárně využívána v obchodní síti K-Group. Tašky jsou vyráběny z nového typu materiálu (základem je substrát vyrobený z použitého materiálu), který vyvinula společnost Ekokem. Společnost ke zpracování použitých tašek ve formě tříděného sběru využívá patentovanou technologii CIRCO®.

ESSI je správnou „zelenou“ volbou

Použití recyklovaných plastů významně snižuje využití přírodních surovin. Recyklace plastů také snižuje emise skleníkových plynů. Uhlíková stopa uhlíkově neutrální ESSI je výrazně nižší než u jiných odnosných tašek, nevyjímaje plast, papír, bavlnu, biologicky rozložitelné materiály nebo plastové tašky z recyklovaných materiálů vyráběné konvenčními technologiemi (s obsahem 60 % recyklovaného materiálu). ESSI taška obsahuje více než 90 % recyklovaných materiálů.

Autor: Jana Žižková – Syba.cz