[quote]Augmented Reality (AR, rozšířená realita) otevírá nové dimenze marketingu obalů. Ze spolupráce společností Zappar a společnosti SIG Combibloc vznikly kartonové obaly s interaktivním zážitkem.[/quote]

Tato technologie kombinuje fyzické objekty s digitálním světem v reálném čase. Vše, co potřebujeme, je chytrý telefon nebo tablet a Zappar aplikaci, která uvede do života další informace.

Výrobcům nabízí možnost, jak zlepšit vnímání značky a posílit loajalitu zákazníků k značce. Další informace mohou být poskytnuty v reálném čase například ve 3D, ve formě her, videí, textu nebo animací. Výhodou je, že informace jsou přímo na místě spotřeby.

Nedávná studie německého spolkového ministerstva zemědělství ukázala, že v současnosti 20 % spotřebitelů při nákupu potravin používá mobil, aby se informovali o zboží přímo u prodejního regálu.

Obaly s AR aplikací byly již uvedeny na trh v Brazílii. Na obalu slazeného kondenzovaného mléka je uloženo video, které vidí spotřebitel na displeji a ukazuje přípravu dezertu z mléka. Také na obalu čokoládového mléka je překvapení. Ekologický kvíz zve především děti a mladé lidi k intenzivní ochraně životního prostředí, je především hravý a zároveň poučný.

Zappar je světově vedoucí společnost zabývající se vývojem a dodávkami v oblasti rozšířené reality pro mobilní koncové přístroje.

Zdroj: Packaging