Zdroj: Pixabay.com

[quote]Město Aš dá letos na opravy silnic a chodníků 6,85 milionu korun. Městská rada na svém červencovém zasedání vzala na vědomí výsledky výběrových řízení. Práce v ulicích Na Háji, Čajkovského, Havlíčkova, Textilní a Příkrá tak budou moci začít. Informoval ČTK o tom dnes mluvčí radnice Milan Vrbata.[/quote]

Nejvyšší částka připadne na opravy vozovky v ulici Na Háji. Za 3,5 milionu korun tam bude opraven povrch jediné příjezdové cesty do lokality. Opravu za 1,5 milionu korun čeká Havlíčkovu ulice a 1,4 milionu dá město na práce v Textilní ulici.

„Rada naopak neschválila navrhovanou opravu zpevněných ploch ve sběrném dvoře v Hedvábnické ulici,“ doplnil Vrbata.

Vedle toho v Aši stále pokračuje rekonstrukce Šaldovy a Janáčkovy ulice a jejich křižovatky. Společný projekt města a Krajské správy a údržby silnic za více než 20 milionů korun potrvá až do října. Klasickou křižovatku nahradí kruhový objezd, vzniknou nové chodníky a parkovací místa.

Řidiči v Aši by tak měli v těchto místech počítat s komplikacemi. Podobná situace nastala ve městě i loni, kdy se opravy týkaly až 30 ulic současně. V Aši, kde nyní žije 13.500 lidí, se infrastruktura zachovala z doby, kdy byl počet obyvatel mnohem vyšší. Délkou komunikací se tak Aš blíží Chebu, kde je obyvatel více než dvojnásobek. Ročně město na opravy silnic vynakládá desítky milionů korun.

Zdroj: ČTK