[quote]Asistenci pohybově a jinak handicapovaným osobám při odbavení na pražském letišti bude další čtyři roky zajišťovat společnost MaidPro Service. S cenou 108 milionů korun zvítězila ve výběrovém řízení, které uspořádalo pražské letiště. Vyplývá to z oznámení ve Věstníku veřejných zakázek. Letiště ročně odbaví 30.000 až 40.000 handicapovaných pasažérů.[/quote]

Informaci, že konkrétní cestující bude při odbavení potřebovat asistenci, se může letiště dozvědět už při nákupu letenky, pokud to cestující dá prostřednictvím prodejce vědět. Asistenci při běžných úkonech spojených s nástupem do letadla je ale možné objednat i v průběhu odbavení na odbavovací přepážce, uvedla mluvčí pražského letiště Marika Janoušková.

„Zaměstnanec na odbavovací přepážce kontaktuje asistenčního pracovníka, který se na přepážku dostaví s ortopedickým vozíkem, a po odbavení poskytne cestujícímu asistenci až do doby odletu,“ uvedla Janoušková.

Zároveň systém automaticky upozorní cílové letiště, kde na cestujícího bude po příletu rovněž čekat asistenční pracovník. Cestujícímu pak pomůže například při výstupu z letadla a při vyzvedávání zavazadel.

MaidPro Service působí na pražském letišti dlouhodobě. Současná smlouva na asistenci se zdravotním postižením a omezeními pohybu společnosti skončí v únoru. Společnost se zabývá i úklidem letadel, který nabízí leteckým dopravcům.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno