[quote]Austrálie drží světové prvenství v počtu domácností využívajících pro svůj provoz solární energii. Právě díky svému podnebí poskytuje Austrálie dokonalé podmínky pro plošné rozšíření solárních panelů. Nově byly uvedeny do provozu dvě solární elektrárny a ředitel společnosti AGL Energy Andy Vesey tvrdí, že je to „znamení, že se právě rodí nový systém velkoplošných solárních elektráren v Austrálii“.[/quote]

Plány na výstavbu dvou velkoplošných solárních elektráren Broken Hill a Nyngan, které se tak měly stát těmi největšími svého druhu v Austrálii, byly veřejnosti představeny již v roce 2013. Pro realizaci této stavby si společnost vybrala pozemky v západní části Nového Jižního Walesu. Elektrárna Broken Hill vyprodukuje až 53 MW energie, zatímco Nyngan ze sebe vydá 102 MW. Jedná se tak o nejvýkonnější solární elektrárny na jižní polokouli. Dohromady vyprodukují kolem 360 000 MWh obnovitelné energie ročně, což je dost energie pro provoz 50 000 domácností.

Podle společnosti AGL se tímto krokem podařilo místním ekonomikám ušetřit kolem 14 – 15 mil. AUD (v přepočtu přibližně 237 000 000 Kč). Celkový přínos obou elektráren pro australskou ekonomiku by měl čítat až 222,5 mil. AUD (v přepočtu přibližně 3 768 100 000 Kč) v časovém rozpětí 30 let.

Elektrárny Nyngan a Broken Hill byly uvedeny do provozu v červenci a prosinci loňského roku. Slavnostně otevřeny byly letos 20. ledna.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno