[quote]Společnosti FTL – First Transport Lines z Prostějova, která patří k významným tuzemským autobusovým a silničním dopravcům, loni mírně klesly tržby na 523 milionů korun. O rok dřív utržila 525 milionů Kč. Zisk firmy ale v loňském roce vzrostl na pět milionů korun z 4,5 milionu v roce 2014. Společnost to uvedla ve své výroční zprávě. Majoritním vlastníkem FTL je prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.[/quote]

Loňský mírný pokles tržeb vedení FTL, která v Prostějově provozuje čerpací stanici pohonných hmot, přisoudilo především výraznému poklesu cen nafty. Výnosy firmy z nákladní dopravy loni klesly o osm milionů na 67 milionů korun, avšak tržby spedice se meziročně zvýšily o 13 milionů na 69 milionů korun. „Za dva roky je to růst více než dvojnásobný o 37 milionů korun, a to zvláště ve spedici zahraniční,“ uvedl Hanák.

Příjmy společnosti FTL z osobní dopravy včetně dotací v roce 2015 meziročně vzrostly o dva miliony na 147 milionů korun. Tržby z opravárenské a servisní činnosti se zvýšily o tři miliony na 70 milionů korun.

Prostějovská společnost FTL loni zvýšila investice meziročně o tři miliony na 31 milionů korun. Firma nakoupila čtyři autobusy na stlačený zemní plyn, devět tahačů a tři návěsy. Investice podle Hanáka směřovaly také do modernizace dílenských provozů.

FTL patří společně s firmou Veolia Transport Morava ke dvěma největším hráčům v oblasti linkové autobusové dopravy v Olomouckém kraji. Firmám patří zhruba 80 procent dopravního trhu v regionu. V Prostějově FTL zajišťuje i městskou hromadnou dopravu, na kterou má licenci do roku 2023.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno