[quote]Představte si, že zrovna nakupujete v supermarketu, kde je všeho dost a všechno, co potřebujete, máte na dosah ruky. Uličky brázdí štíhlý a vysoký robot a kontroluje stav zboží v regálech. Tally je autonomní robot, který kontroluje stav a množství zboží vystaveného v regálech. Zaměstnancům obchodu tak ušetří spoustu práce, a ti se mohou více věnovat zákazníkům.[/quote]

Tally se pohybuje po obchodě mezi regály a pomocí čtečky zaznamenává, kde zboží chybí, kde je ho málo, kde je špatně uloženo a kde je špatně uvedená cena. Data odesílá na cloud ke zpracování a poté prodejci prostřednictvím aplikace doporučí, co dál.

Společnost Simbe Robotics uvádí, že Tally pro svou práci nepotřebuje žádné zvláštní podmínky, může bezpečně projíždět mezi zákazníky i zaměstnanci.  Váží kolem 13,6 kg a měří 96 cm, ale tyto lze přizpůsobit specifickým požadavkům.  Navíc se Tally sám vrátí do své dobíjecí stanice, když mu začne docházet energie.

Kontrola regálů je pro zaměstnance vždycky velmi náročná a nelze ji provést vždy naprosto neomylně a bezchybně. Společnost doufá, že se jí podaří nabídnout obchodníkům spolehlivé a levné technické řešení. Do pilotního projektu je v současnosti zapojeno několik obchodů v severní Americe.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno