[quote]Šestadvacátý ročník Aviatické pouti o víkendu publiku představí na pardubickém letišti osm desítek letounů. Mottem letošní dvoudenní akce je Hvězdy na nebi, řekl pořadatel Jan Rudzynskij.[/quote]

Jsou to jednak hvězdní piloti, jednak hvězdná letadla a také hvězdicové motory v takové míře, které normálně nemůžeme nikde vidět,“ řekl pořadatel.

Oblohu budou letos brázdit stroje, které se v Pardubicích dosud nepředstavily. Pořadatelé zajistili účast dvoumotorového člunu Catalina z Anglie, proudového letounu Alfa Jet z Rakouska a repliky válečného Messerschmittu 262 Schwalbe.

Diváky letos čekají letové scény z první světové války, společný průlet deseti válečných letounů, akrobatická vystoupení zahraniční pilotů, letecký útok na německou kolonu nebo přehlídku vzdušných sil české armády.

V programu máme sportovní, akrobatické, vojenské, historické letouny, každý si vybere,“ řekl Zdeněk Hurt, který má na starosti letový program.

Lidé se na akci mohou dostat kyvadlovou dopravou, kterou zajistí dopravní podnik. České dráhy posilují spoje do Pardubic. Ze stanice závodiště diváky doveze k letové ploše vlečka. Na letiště se lze dostat i stylově vrtulníkem, aerotaxi startuje z travnaté plochy za hobby marketem u vlakového nádraží.

Pořadatel zároveň zajišťuje po oba dny parkovací místa na letišti a dostihovém závodišti nebo další stovky stání podél silnice I/37 směrem na Chrudim, která bude od 8:00 do 19:00 zavřená.

Doporučil bych řidičům, aby parkovací místa opustili včas, protože budeme auta odtahovat bez jakéhokoliv promíjení tohoto přestupku. A ještě bych chtěl upozornit na zákaz parkování na místech, která k tomu nejsou určená,“ řekl policista Kamil Vařečka.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno