[quote]Mezinárodní dopravní skupina AWT pokračuje v modernizaci svého terminálu kombinované dopravy v Paskově na Frýdecko-Místecku. Do roku 2018 chce investovat 100 milionů korun a terminál rozšířit o dalších 40.000 metrů čtverečních a zdvojnásobit jeho kapacitu na 4800 TEU (standardizovaných kontejnerových jednotek). Překladiště pak bude mít celkovou rozlohu 71.000 metrů čtverečních, sdělil mluvčí AWT Lukáš Kresač.[/quote]

Chceme terminál zapojit do obsluhy Nové hedvábné stezky, polských přístavů a v neposlední řadě bude součástí logistického trojúhelníku Balt-Jadran-Severní moře, kde bude hlavním hubem (uzlem) na jeho jižní straně,“ uvedl generální ředitel skupiny AWT Zbigniew Klepacki.

Terminál je nedaleko Ostravy a už je napojen na významné evropské přístavy, jako jsou Hamburk, Rotterdam nebo Koper. Zároveň představuje důležitý překládkový uzel pro automobilový průmysl v Česku, na Slovensku a v jižním Polsku.

AWT patří mezi největší soukromé železniční nákladní přepravce v Evropě. Ve svém vozovém parku má více než 160 lokomotiv a 5100 vozů. Kromě paskovského terminálu provozuje v České republice více než 60 železničních vleček, vlastní přes 400 kilometrů vlastních tratí a zaměstnává přes 2100 lidí. Loni se AWT stala součástí polské skupiny PKP Cargo, která je největším operátorem nákladní železniční dopravy v Polsku a druhým největším v Evropské unii.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno