[quote]Nově zvolený americký prezident Donald Trump působil své ochrance mnoho starostí ještě než vyhrál volby, ale pravděpodobně bude hůř. Americký deník The Intelligencer tvrdí, že budoucí šéf Bílého domu se přechodného bydlení ve své rezidenci v manhattanském mrakodrapu Trump Tower nevzdá. To může znamenat, že se při jeho návštěvě bude muset Pátá avenue uzavřít.[/quote]

S nápadem blokovat rušnou třídu před Trump Tower během příjezdu prezidenta prý přišly americké tajné služby. Obyvatelům New Yorku se plán moc nezamlouvá kvůli obavám, že by se kvůli uzavírce tvořily kolony. Podobný názor zastává i newyorská policie, která je přesvědčena, že rušná třída se uzavírat „zkrátka nemůže“.

Policie se prý sice musí postarat o bezpečnost prezidenta, ale zároveň nesmí zapomínat na lidi, kteří v New Yorku žijí. Při cestách Trumpa obyvatelé podle policie změny v provozu pocítí, ale neměly by být drastické. Konkrétní bezpečnostní opatření se stále projednávají. Už teď je však podle mluvčího newyorské policie Stephena Davise jasné, že se roh 56. ulice a Páté avenue uzavře, kdykoli bude Trump pobývat ve své rezidenci.

Mrakodrap Trump Tower byl postaven v roce 1983. Je možné, že bude zmodernizován, aby mohl lépe čelit potenciální hrozbě teroristických útoků, míní The Intelligencer.

U mrakodrapu se v posledních dnech konaly protesty proti Trumpovu zvolení, kterých se účastnily tisíce lidí.

Zdroj: ČTK