[quote]Společnost Greiner, výrobce obalů z plastů, přichází s novou multibariérovou technologií výroby kapslí pro balení kávy. Fólie pro výrobu kapslí má bariéru z EVOH (etylenvinylalkohol), která zajišťuje vysokou bariéru vůči kyslíku a tím chrání kávu před vnějšími vlivy a zvyšuje trvanlivost a chrání aroma kávy.[/quote]

Společnost Greiner z Kremsmünsteru vstoupila na rychle rostoucí trh a spojila se s velkými mezinárodními kávu vyrábějícími firmami. Nové kapsle znamenají nejen nový standard, pokud jde o zachování chutě kávy, ale také z hlediska udržitelnosti. Kapsle jsou vytlačovány z fólie za tepla. Ve středu každé kapsle je otvor, kterým po propíchnutí vytéká káva. Přesnost je zde nejvyšší prioritou. Na okraj spodní části je vloženo sítko. Jen precizní výrobní proces umožňuje další dokonalé zpracování kapslí. Výroba kapslí je plně automaticky kontrolována kamerovým systémem. Vyrobené kapsle se zkouší bezdotykově počítačovým tomografem. Odpad při vyrobě kapslí se po rozemletí vrací do výrobního procesu.

Na veletrhu Biofach v Norimberku obchodní firma Original Food GmbH Freiburg(D) a Hergiswill NW představily kávové kapsle z bioplastu, které jsou kompatibilní s Nespresso. Použitý bioplast nebyl přesně definován, předpokládá se, že byl použit PLA bioplast Ingeo od Natureworks LLC. Kapsle včetně krytu jsou kompostovatelné podle EN DIN 13432.

Zdroj: Packaging