[quote]Benešov chce zavést v centru města „chytrý“ systém parkování, který bude automatizovaný a bude umět komunikovat on-line. Nahradí dosavadní parkomaty, na něž si podle vedení města lidé stěžují. V červnu mají radní dostat na stůl návrh nového systému, o němž budou dál jednat, řekl starosta Petr Hostek.[/quote]

Během června by měl být hotov konkrétní projekt, my bychom to měli posoudit, a potom bude záležet na tom, jakou formu realizace zvolíme,“ uvedl starosta. Může jít o pilotní projekt, veřejnou zakázku nebo společný projekt technických služeb a soukromého investora. Nový systém by starosta rád zavedl do konce roku, bude ale nutné počkat na dokončení rekonstrukce Tyršovy ulice a plánovaných úprav náměstí.

Parkovací místa mají mít nově automatický systém kontroly, který by řidičům při příjezdu ukazoval, kolik míst je ještě volných. „Každé místo bude mít svůj čip, ten čip se bude někam sbíhat, bude to v podstatě včetně tržeb, které budou kontrolované,“ uvedl Hostek.

Dosavadní systém provozuje město. Nový by podle Hostka mohla buď provozovat soukromá firma, který by ho instalovala a po čase předala městu. Nebo by se město podílelo od počátku na nákladech a systém by provozovalo společně se soukromým subjektem.

Současné parkomaty se odstraní. Nyní v centru města fungují přístroje u každého stání, které podle množství vhozených mincí ukazují na digitálním displeji, jak dlouho může příslušný vůz na místě parkovat. Nevýhodou je, že nevydávají stvrzenky a nekomunikují on-line.

Do nového systému parkování má být nově zahrnuto i parkoviště Pod Brankou a podle podobného modelu by mělo fungovat i parkoviště na nedalekém zámku Konopiště. Podle Hostka je možné, že u zámku se systém parkování změní o něco dříve než ve městě.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno