[quote]Představte si, že byste mohli využít bezdrátové připojení i pro něco jiného než pro zábavu a interakci na sociálních sítích. Společnost Cognitive Systems představuje zařízení Amera. Amera dokáže detekovat signály z mnoha různých zdrojů, monitorovat je a uživatele pak upozornit na případné hrozící nebezpečí.[/quote]

Společnost Cognitive vytvořila celou platformu, která je schopna detekovat různé anomálie v širokém spektru na daném místě a poté odesílat data do aplikace. Aplikace je dostupná pro zařízení s operačními systémy Android a iOS, společně s dalšími platformami, které zatím nejsou k dispozici.

Cognitive začala na této technologii pracovat před 18 měsíci. Konečný výsledek zahrnuje také vývoj jejich vlastního superpočítačového čipu R10, analytického nástroje Myst a jednoho menšího zařízení zvaného Firefly, který funguje jako jakési rozšíření Amery.

Veškerá moc tohoto zařízení spočívá v R10. Uvnitř jsou komplexně rozložené čtyři přijímače signálu, duální multi-vektorové procesory a pět obyčejných CPU jader. Klasické hardwarové řešení by se prodražilo o desetitisíce dolarů.

Chytrá mobilní zařízení prožívají svou zlatou éru a okolní vzduch je doslova prosycen signálem. Proto by nemělo být tak složité detekovat jakékoliv narušení. Největším plus Amery je podle společnosti Cognitive zejména její bezpečnostní funkce. Amera je schopna rozeznat jakýkoliv pohyb u vás doma nebo v kanceláři, identifikovat neznámá zařízení a jakékoliv pokusy hackerů připojit se na vaší Wi-Fi doma či v práci, a dokonce monitorovat vyzařování vašich bezdrátových zařízení.

Amera má podle svých tvůrců ale mnohem širší potenciál. Síť zařízení typu Amera může posloužit pro monitoring v obchodních domech, letištích nebo sportovních areálů. Může pomoci také operátorům monitorovat jejich vlastní síť a detekovat změny v kapacitě, využití a kvalitě.

Amera by měla být uvedena na trh už v roce 2016. Amera bude nejprve nabídnuta bezpečnostním agenturám k dalšímu prodeji. Přímý prodej se neuskuteční dříve než v průběhu roku 2017. Cena zatím nebyla upřesněna, ale měla by se pohybovat v řádech stovek dolarů.