[quote]Bezpečnostní opatření na letištích bude nutné zpřísnit po celém světě. V rozhovoru s BBC to řekla šéfka britských nízkonákladových aerolinek easyJet Carolyn McCallová. Právě easyJet se podílí na evakuaci britských turistů, kteří uvázli na letišti v egyptském letovisku Šarm aš-Šajch. McCallová řekla, že po tragédii ruského airbusu nad Sinají je třeba úplně přehodnotit dosavadní postupy.[/quote]

Britský ministr zahraničí Philip Hammond již o víkendu prohlásil, že pokud se ukáže, že příčinou zkázy dopravního letadla ruské společnosti Kogalymavia s 224 lidmi na palubě byla bomba, bude třeba posoudit bezpečnost na letištích v oblastech, kde působí hnutí Islámský stát (IS). Ruský premiér Dmitrij Medveděv v pondělí poprvé připustil, že příčinou tragédie mohl být teroristický útok.

Podle šéfky easyJetu jsou bezpečnostní opatření na některých letištích už teď velmi přísná. Například Británie si prý v tomto ohledu vede velmi dobře. Hammond ale podle ní správně poukazuje na to, že v některých zemích bude „možná potřeba je zpřísnit“. Týká se to i letiště v egyptském Šarm aš-Šajchu, odkud ruské letadlo v sobotu 31. října startovalo.

Pouze Egypta nebo nebo severní Afriky se ale prý tato věc netýká. „Bude to globální záležitost,“ uvedla McCallová.

Společnost easyJet měla minulý týden ve středu v Šarm aš-Šajchu zhruba 4500 cestujících. Do pondělního večera jich zatím dopravila zpět domů asi 1500. McCallová doufá, že evakuace skončí do konce tohoto týdne.

Aerolinky zatím nedokážou říci, kolik je evakuace bude stát. Výsledkovou zprávu by easyJet měl zveřejnit tento měsíc.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno