[quote]Tunel Blanka zatím nejvíc ulevil Argentinské, Veletržní a Nuselskému mostu. Naopak nejvíc aut přibylo v Patočkově, v Holešovičkách a Jugoslávských partyzánů. Vyplývá to z výsledků dosavadních měření Technické správy komunikací (TSK), které zveřejnila na svém webu. Blanka byla otevřena letos v září a denně jí projede více než 60.000 automobilů. Prahu vyšla stavba i s napojením na Strahovský tunel na 43 miliard.[/quote]

Podle posledních měření ze čtvrtka 29. října Veletržní ulici v Praze 7 projede denně asi 20.500 aut, před zprovozněním Blanky to bylo zhruba 35.000 vozů. V Argentinské v Praze 7 se počet snížil z 50.300 vozů na 38.100. O necelých 12 procent klesl provoz na Nuselském mostě, nyní tudy projede 68.400 aut denně – Nuselský most však TSK nyní opravuje a provoz je tu omezen.

Naopak nárůst zaznamenala Patočkova ulice v Praze 6, kde se počet zvedl proti letošnímu jaru asi o 12.000 aut denně na současných 42.000 aut. Z povrchových komunikací, na kterých TSK intenzitu dopravy měří, povoz vzrostl také v ulici v Holešovičkách v Praze 8 nebo Jugoslávských partyzánů v Praze 6.

Celkově ale nejvíce vozidel přibylo ve Strahovském tunelu a v tunelu Mrázovka. V obou případech vzrostl o zhruba 19 procent – Strahovským tunelem projede 65.600 aut, Mrázovkou 69.200 aut. Oba tunely navazují na tunel Blanka a jsou příjezdovými, či odjezdovými komunikacemi Blanky.

Tunel Blanka tvoří tři tunely, Bubenečský, Dejvický a Brusnický. Nejvytíženějším z nich je Brusnický, kterým projede denně 64.200 aut, zbylými dvěma to je něco přes 60.000 vozů.

Podle TSK je ale brzy na zhodnocení dopadu zprovoznění tunelu na dopravu v Praze. „Veškeré výsledky je třeba brát jako prvotní a pouze orientační, neboť řidiči se teprve seznamují s nabídkou nové dopravní stavby,“ píše se na webu TSK.

Asi šestikilometrový tunel se otevřel letos v září po osmi letech budování a se čtyřletým zpožděním. Stavba, která je součástí vnitřního okruhu města, stála město 43 miliard korun, tedy zhruba o deset miliard víc, než bylo původně plánováno. Denně projede tunelem asi 70.000 vozidel.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno