[quote]Auta na elektrický pohon z výfuku nic nevypouští, ale to neznamená, že jsou dokonale čisté. V závislosti na tom, kde žijete, výkon ze zástrčky pochází z různých zdrojů, což znamená, že vaše energie může pocházet z uhelné elektrárny, spíše než ze zelené větrné farmy. BMW řeší tento problém s novou službou digitálního napájení a za užití předpovědi počasí formuluje inteligentnější napájecí plán.[/quote]

Služba s názvem „Digital Charging Service“ může být nastavena tak, abych chránila planetu nebo vlastníkovi šetřila peníze. Nastavení pro tarifní optimalizované nabíjení vytvoří plán výběru poplatků na základě energetického plánu majitele. Systém automaticky nabije vozidlo, když jsou ceny elektřiny na nejnižší úrovni, což znamená peněžní úsporu bez jakéhokoliv úsilí řidiče.

Druhá možnost není o ničem jiném než o co nejlepším využitím alternativních zdrojů energie. V některých částech světa bude BMW i Divize spolupracovat s „inovativními poskytovateli energetických služeb“, kteří majitelům poskytují slevy, pokud používají obnovitelné zdroje energie, avšak skutečný trik přichází, když systém ví, jaký druh energie z obnovitelných zdrojů je používán.

Pokud majitel vozidla vlastní solární panely, služba Digital Charging Service dohlíží na předpověď počasí a je schopna předpovědět, kolik energie bude systém produkovat a vytvoří plán nabíjení na základě těchto informací. Stejně jako minimalizuje závislost na uhelné energii, ale také pomáhá šetřit vlastníkovy peníze a snižuje množství času stráveného využíváním energie z rozvodné sítě.

BMW bude také nabízet majitelům vozů typu i3 a i8 dva nové nabíjecí nástěnné boxy. Nové vestavby znamenají, že box nyní zvládne třífázový nabíjecí proud do 22 kW, což napomáhá k rychlejšímu nabíjení. Nová řada iWallbox Connect má uvnitř zabudované Wi-Fi připojení k internetu, takže je snazší sledovat, kolik bylo vynaloženo na nabíjení a kolik energie z obnovitelných zdrojů je skutečně využíváno.

Zdroj: New Atlas