[quote]Břeclav plánuje několika projekty upravit okolí nádraží. Za téměř osm milionů korun tam postaví kruhový objezd u pošty, za 3,5 milionu prodlouží cyklostezku a za téměř čtyři miliony se zdemoluje budova bývalé restaurace, kde vznikne parkoviště. Zlepší se tím vzhled okolí nádraží, řekl  starosta Břeclavi Pavel Dominik (Pro Region). Podle něj jsou i v příštích letech v plánu další úpravy prostoru u nádraží, které počítají s náklady do deseti milionů.[/quote]

Na okružní křižovatku dá čtyři miliony kraj, druhou polovinu uhradí samo město. „Kvůli kruhovému objezdu zrušíme odbočovací pruhy, a díky tomu se tam vleze cyklostezka. Situace je dnes totiž taková, že cyklostezka končí v prostoru před nádražím tristním způsobem, najednou vjede do silnice. Místo je nebezpečné,“ uvedl Dominik.

V první fázi se postaví za 3,5 milionu asi půlkilometrová část cyklostezky po železniční podjezd. Ve druhé fázi vznikne za další peníze kilometrová trať na Bratislavské ulici a skončí v místě, kde se odbočuje na Pohansko. „Další investicí bude demolice bývalé restaurace. Na tom místě se postaví nové parkoviště, které nabídne zhruba 35 míst. Bude pro klienty pošty, ale i pro občany, kteří potřebují krátkodobě zastavit u nádraží. Nemělo by sloužit pro dlouhodobé parkování,“ doplnil Dominik.

V příštích letech město plánuje celkovou úpravu prostoru před nádražím i s parčíkem, na což se zpracuje studie. Její součástí by mohla být vizualizace, ke které by se vyjadřovali občané. „Máme myšlenku, že bychom uspořádali veřejnou prezentaci, lidé by se na to podívali, a hlasováním by vyjádřili názor, co je nejlepší,“ dodal starosta.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno