[quote]Břeclavská radnice chce v příštím roce vybudovat zhruba za deset milionů korun 250 až 300 parkovacích míst u nemocnice. Parkování je tam nedostatek, řekl místostarosta Břeclavi Zdeněk Urban (ČSSD). Podle něj se však nejprve musí vyřešit majetkoprávní otázky. Pozemky u nemocnice pro zamýšlené parkoviště patří kraji, město je chce směnit za své pozemky pod dvěma krajskými školami.[/quote]

Kraj, který v Břeclavi provozuje i nemocnici, má ve městě také gymnázium a střední průmyslovou školu s obchodní akademií. „Do dnešního dne nebyly vyřešené majetkoprávní otázky. Kraj je majitelem školských budov, ale ne pozemků. Proto bychom na něj tyto pozemky převedli a od kraje naopak získali pozemky u nemocnice, kde bychom udělali parkoviště,“ uvedl Urban. Dodal, že nemocnice nemá na vybudování parkoviště peníze.

O směně pozemků bude město jednat na příštím krajském zastupitelstvu. „Jihomoravský kraj momentálně zpracovává návrhy darovacích smluv, které se týkají vzájemného převodu pozemků mezi městem Břeclav a Jihomoravským krajem,“ uvedl hejtmanův náměstek Roman Hanák (ČSSD). Dodal, že vybudování parkovacích míst je pro nemocnici důležité z důvodu zajištění parkování pro zaměstnance a klienty nemocnice ve stanoveném počtu.

V okolí nemocnice je parkovacích míst nedostatek. „Řidiči tam parkují v blízké čtvrti a vadí to občanům. To by se mělo díky parkovišti vyřešit,“ dodal místostarosta Břeclavi Jaroslav Válka (ČSSD).

Parkoviště by mohlo vzniknout v příštím roce. „Nabídne místo pro 250 až 300 aut s tím, že asi 70 parkovacích míst bude vyhrazeno pro personál a potřeby nemocnice a zbytek pro Břeclaváky,“ doplnil Urban. Parkoviště, které bude fungovat na závoru, by mělo být zpoplatněné. Zatím se však nemluvilo o bližších částkách.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno