Zdroj: Freeimages.com

[quote]Břeclav vymění za 20 milionů korun zastaralé semafory na pěti křižovatkách. Povede to k plynulejšímu provozu, řekl novinářům místostarosta Jaroslav Válka. Podle něj by práce mohly být hotové v půli příštího roku. Břeclav dlouhodobě trápí hustý provoz. Radnice ho chce odvést pomocí plánovaného obchvatu. Jeho stavba se ale neustále oddaluje, proto město provádí různá opatření, aby se situace nezhoršovala.[/quote]

Podle Války budou nové semafory na křižovatce u Sovadinovy ulice, u soudu, na náměstí T. G. Masaryka, u obchodu Billa a u křižovatky k nemocnici. „Vymění se stávající technologie včetně stožárů i kabeláž. Realizace se uskuteční za provozu, bude tam dopravní značení,“ uvedl Válka.

Podle něj se počítá s komplikacemi v dopravě, nicméně by neměly být příliš zásadní.

,,Účelem investice je výměna zařízení jako takového, protože už je za hranicí své životnosti. Druhou věcí je, že by měla být doprava plynulejší, než je v současnosti,“ řekl Válka.

Břeclav se dlouho snaží o vybudování obchvatu města. Komplikuje to ale fakt, že jedna jeho část má vést chráněným územím Natura 2000, proto se o výstavbu vedou dlouhodobé spory. Se stavbou obchvatu by se mělo začít po roce 2020.

Břeclav je významným dopravním uzlem. V její blízkosti vede dálnice D2 z Brna na Bratislavu a protíná ji silnice I/55 z Olomouce do Břeclavi a silnice I/40 z Břeclavi do Mikulova a další komunikace.

Zdroj: ČTK