[quote]Pilotního kurzu zaměřeného na jízdu na skútru v městském provozu se v pondělí účastnilo 15 brněnských strážníků, na Masarykově okruhu je školil závodník Karel Abraham a testovací jezdec Karel Táborský. Další kurzy pro strážníky by měly v blízké době pokračovat, záležet ale bude na kapacitě brněnského Automotodromu, řekl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.[/quote]

Brněnská městská policie má v současné době 32 skútrů, z toho tři jsou poháněny elektřinou.

„Hlídek na skútrech postupně přibývá a mezi strážníky je o motoškolu značný zájem. Kurz je nastavený přesně podle našich každodenních potřeb,“ uvedl ředitel brněnských strážníků Bohumil Šimek.

Školení se konalo na „malé“ dráze okruhu, která je podle Ghanema ideálním místem pro nácvik ovládání skútru v nižších rychlostech a k simulaci pohybu v městském provozu. Pondělního kurzu se podle mluvčího zúčastnili strážníci, kteří už s jízdou na skútrech měli nějaké zkušenosti. V blízké době by se ale měl uskutečnit i kurz pro ty méně zkušené.

Automotodrom tyto kurzy organizuje také pro policii, za osm let spolupráce prošly školeními stovky policistů, příslušníků Vojenské policie, Hradní stráže i policistů ze Slovenska. Letos Automotodrom otevřel i kurz zaměřený na jízdu na skútru v městském provozu pro veřejnost.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno