[quote]V historickém centru Brna vyjede v pátek poprvé vánoční tramvaj. Dopravní podnik na mimořádnou linku nasadí tramvaj T3, jejíž rekonstrukci do původní podoby dokončil před rokem. Ve dvacetiminutových intervalech bude vyjíždět z náměstí Svobody na Českou a přes Malinovského náměstí a Hlavní nádraží přes zastávku Zelný trh zpět na náměstí Svobody. Spojí tak tři ze čtyř míst, na nichž budou letos v Brně vánoční trhy, uvedla mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová.[/quote]

„Chtěli jsme připravit něco, co tady v minulosti nebývalo. Tramvaj bude zvenku vyzdobena světélky, lidé se s ní mohou svézt za běžné jízdné,“ řekla Lukšová.

První tramvaj vyjede v pátek po rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody, což se má stát v 17:00.

„Ve všední dny bude jezdit od 16:00 do 21:00, o víkendech už od 11:00,“ uvedla Lukšová.

Lidé letos mohou v Brně navštívit trhy na náměstí Svobody, na Moravském náměstí, na Zelném trhu a poprvé také na Dominikánském náměstí. Potrvají celý advent až do 23. prosince.

Kvůli provozu vánoční linky pojedou odklonem linky 4 a 9. Čtyřka pojede v obou směrech od nádraží přes Šilingrovo náměstí na Komenského náměstí, devítka z nádraží pojede Rooseveltovou na Moravské náměstí.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno