[quote]Brno za 55 milionů korun postavilo novou silnici, která propojuje ulice Dornych a Masná, řekl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára. Skončila tak první ze čtyř etap projektu na převedení tramvajové trati z ulice Dornych na sousední ulici Plotní zhruba za miliardu korun. Právě nová komunikace bude sloužit jako objízdná trasa při pracích na jiných komunikacích.[/quote]

Podle primátorova náměstka Richarda Mrázka (ANO) by další tři etapy přeložení trati z Dornychu na Plotní ulici mohly začít příští rok. Práce potrvají odhadem více než dva roky. Polovinu nákladů by mělo pokrýt město, další peníze chce získat od Evropské unie a od státu. Díky přeložce se zlepší dopravní spojení centra a jižní části města jak v individuální, tak zejména v městské hromadné dopravě. Uklidní se také situace na Plotní ulici, kde je v současnosti silný provoz.

V současnosti je situace taková, že tramvaje jezdí po ulici Dornych stejně jako auta, která v hojném počtu používají také vedlejší ulici Plotní u autobusového nádraží Zvonařka.

„Na ulici Plotní přitom bydlí dost lidí, pro které není nadměrné množství aut komfortní. Proto do Plotní převedeme jen tramvajovou dopravu a auta tam nebudou moct jezdit kromě vozidel obyvatel ulice,“ přiblížil Mrázek.

Na Dornychu pak vznikne namísto nynějších tramvajových kolejí několikaproudová silnice výhradně pro automobilovou dopravu. „Na Dornychu spíše sídlí firmy, takže silný provoz nebude obtěžovat občany,“ dodal Mrázek.

Nová komunikace s pracovním názvem Nová Agrozet se nachází v prostoru, kde bylo dříve parkoviště okolních firem. Měří okolo 350 metrů a obsahuje i most. Práce trvaly rok. Starosta městské části Brno-jih Daniel Kypr (ANO) řekl, že městská část uspořádá anketu s občany o tom, jaký by měla ulice dostat oficiální název.

„Stavba nové komunikace byla podmínkou k tomu, abychom zahájili rekonstrukci ulice Dornych a okolí. Postupně se tak blížíme k cíli, kterým je změna dopravy v této části města tak, aby tramvaje jezdily výhradně po zklidněné ulici Plotní,“ řekl Mrázek.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno