[quote]Bulharská vláda prodloužila o jeden měsíc do 18. listopadu termín předložení nabídek na provozování letiště v Sofii. Odklad si vyžádal zvýšený počet zájemců o získání kontraktu, řekl včera bulharský ministr dopravy Ivajlo Moskovski. Tendr na provoz letiště na dobu 35 let vláda vypsala v květnu a od transakce si slibuje, že za celé období získá asi 1,2 miliardy leva (16,6 miliardy Kč).[/quote]

„Termín byl prodloužen o měsíc na žádost tří firem, které mají o kontrakt zájem,“ citovala ministra agentura Reuters.

Podrobnosti ministr neuvedl.

Moskovski v květnu řekl, že předběžný zájem o účast v tendru mají provozovatelé letišť v Mnichově, Frankfurtu nad Mohanem, Curychu, Lyonu, Dublinu a londýnského letiště Heathrow. Ozvaly se údajně i firmy z Kataru, Turecka a Číny.

Mluvčí německého provozovatele letišť Fraport včera řekl, že možnost vstupu do tendru na sofijské letiště firma prozkoumá. Fraport již v roce 2006 uzavřel v Bulharsku smlouvu na provozování letišť ve Varně a Burgasu. Minulý měsíc informovala o svém plánu vstoupit do tendru turecká společnost Limak Holding.

Sofijské letiště, které dosud provozoval stát, loni odbavilo přes čtyři miliony cestujících. Největší evropský nízkonákladový přepravce Ryanair, který má v plánu udělat ze Sofie jednu ze svých základen, apeloval na bulharskou vládu, aby vybrala takového provozovatele, který slíbí zvýšit objem přepravy do deseti let na trojnásobek.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno