Zdroj: Archiv

[quote]Bulharská vláda včera o další měsíc odsunula termín pro předložení nabídek na provozování letiště v Sofii. Informovala o tom agentura Reuters. Novou uzávěrku vláda stanovila na 14. prosince a svůj krok zdůvodnila zvýšeným počtem zájemců.[/quote]

Tendr na provoz letiště na dobu 35 let vláda vypsala v květnu a od transakce si slibuje, že za celé období kontraktu získá asi 1,2 miliardy leva (16,6 miliardy Kč). Původní říjnový termín Sofia v září posunula o měsíc na 18. listopadu.

„Mezi kandidáty je velký zájem, ministerstvo dostalo od potenciálních uchazečů přes 900 dotazů,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy.

Informovaný zdroj agentuře Reuters minulý týden řekl, že o práva na provozování letiště se budou společně ucházet turecká skupina Limak Holding, ruská finanční společnost VTB Capital a švýcarský letištní operátor Flughafen Zürich.

Ministr dopravy Ivajlo Moskovski v květnu řekl, že předběžný zájem o účast v tendru mají provozovatelé letišť v Mnichově, Frankfurtu nad Mohanem, Curychu, Lyonu, Dublinu a londýnského letiště Heathrow. Ozvaly se podle něj i firmy z Kataru, Turecka a Číny.

Sofijské letiště, které stále provozuje stát, loni odbavilo přes čtyři miliony cestujících. Největší evropský nízkonákladový přepravce Ryanair, který má v plánu udělat ze Sofie jednu ze svých základen, apeloval na bulharskou vládu, aby vybrala takového provozovatele, který slíbí zvýšit do deseti let objem přepravy na trojnásobek.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno