[quote]Bývalá tovární budova v Praze Vysočanech o velikosti 10 000 m2 získala nového majitele. Stal se jím švýcarský privátní investor, který budovu koupil od developerské společnosti Star Group. Nový majitel plánuje průmyslový objekt kompletně revitalizovat a proměnit jej v moderní budovu sloužící jako muzeum a galerie. Při prodeji budovy zastupoval společnost Star Group investiční tým z realitně-konzultantské agentury 108 AGENCY.[/quote]

Prvorepubliková budova je pětipodlažní objekt s jedním podlažím v podzemí, který dlouho sloužil jako sídlo strojírenského podniku ČKD. V současné době budovu čeká rozsáhlá rekonstrukce, mezi jejíž kroky patří mimo jiné zavedení nových technologií zajišťující vyšší úsporu energií nebo větší šetrnost vůči životnímu prostředí. Nevylučuje se ani rozšíření budovy o další podlaží.

„Těší nás, že budova získala majitele, jehož záměrem je celkové oživení tohoto místa. Současně věříme, že zajímavý projekt muzea ocení rovněž obyvatelé v okolí budovy,“ řekl Ing. Marek Votava z investičního oddělení společnosti 108 AGENCY. Budova se nachází v Kolbenově ulici v městské části Prahy 9 – Vysočanech přímo u stanice metra Kolbenova (B). Okolí budovy tvoří starší rezidenční a průmyslová zástavba, jež by se měla do budoucna začít opět rozvíjet a rozšiřovat.

Star Group Ltd. je společnost investorů se širokými odbornými znalostmi mezinárodního realitního developmentu, kteří mají za sebou řadu významných úspěchů. Spojením profesionálních zkušeností a kreativního myšlení jednotlivých členů se skupina zařadila mezi lídry na realitním trhu. V České republice se zaměřuje především na prémiový rezidenční development, to byl také důvod prodeje tovární budovy ve Vysočanech. Skupina se plánuje více věnovat svým současným rezidenčním projektům, mezi které patří například výstavba moderní čtvrti v Nových Chabrech v Praze 8.

Nový majitel budovy je privátní investor českého původu žijící ve Švýcarsku.

Zdroj: 108 AGENCY

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno