[quote]Nový jízdní řád Českých drah (ČD), který začne platit od 11. prosince, přinese cestujícím více přímých spojů na trati z Kroměříže do Zlína a dále do Vizovic. Na trati Staré Město u Uherského Hradiště – Vlárský průsmyk se změní koncept regionální dopravy, sdělila mluvčí ČD Monika Bezuchová.[/quote]

Z Kroměříže do Zlína pojede od platnosti nového jízdního řádu sedm přímých spojů (nově v 8:13, 10:13, 14:13, 16:13 a 18:13) a opačně čtyři přímé spoje (nově v 11:03 a 12:53).

„Všechny budou zajištěny modernizovanými jednotkami Regionova nebo moderními jednotkami RegioShark,“ uvedla Bezuchová.

Na trati Staré Město – Vlárský průsmyk nastaly změny v návaznosti na dálkovou dopravu.

„U přímých vlaků Staré Město – Bylnice dochází nově ke zkrácení vlaků, a to jen v úseku Újezdec u Luhačovic – Bylnice a zpět s přestupem ve stanici Újezdec na vlaky dálkové dopravy. Osobní vlaky z Brna se budou nově trasovat až do stanice Uherský Brod. Doplňkové osobní vlaky Uherské Hradiště – Bojkovice budou nově vedeny denně,“ uvedla Bezuchová.

Na trati Vsetín – Velké Karlovice pojede osobní vlak, který bude zajišťovat o víkendech přípoj ve stanici Vsetín na Ex 520 směr Praha. Vlak bude odjíždět z Velkých Karlovic v 5:57 a přijíždět do Vsetína v 6:45. Nový vlak pojede i na trati Břeclav – Přerov. Bude odjíždět z Otrokovic v 5:14, do Hulína přijede 5:26 a dále pokračuje do stanice Kojetín s příjezdem v 5:49.

Trati Otrokovice – Vizovice se pozitivně dotkne zvýšení počtu přímých vlaků z Kroměříže do Zlína a do Vizovic. Zrušen naopak bude vlak s odjezdem z Otrokovic v 11:30 s příjezdem do Vizovic ve 12:14 a vlak s odjezdem z Vizovic ve 12:20 a s příjezdem do Zlína střed 12:44.

Ve Zlínském kraji bude i v příštím roce jezdit šest motorových vozů RegioShark na tratích z Rožnova pod Radhoštěm přes Valašské Meziříčí do Kojetína a také na spojích z Kroměříže do Otrokovic a Vizovic a dále z Vizovic přes Uherské Hradiště do Bojkovic.

„Tyto jednotky jsou zařazeny na 17 procentech vlakových spojů ve Zlínském kraji. Na vybraných tratích jezdí motorové jednotky Regionova. Ve Zlínském kraji jsou na 70 procentech všech regionálních spojů nasazena nová či modernizovaná vozidla,“ uvedla Bezuchová.

Regionální vlaky ČD ve Zlínském kraji ujedou v době platnosti nového jízdního řádu více než 3,5 milionu kilometrů. Dopravce vybaví v kraji v pracovní dny v průměru 488 regionálních spojů a o víkendech 388.

Zdroj: ČTK