[quote]České dráhy posílí ze stanice Kaplice náhradní autobusovou dopravu k vybraným vlakům z rakouského Linze. Na trati České Budějovice-Černý Kříž trvá od března výluka kvůli revitalizaci, České dráhy chtějí komplikace cestujícím v začínající turistické sezoně zmírnit. Pět nových autobusových párů zavádějí dráhy od 1. května od 08:00 nepřetržitě do 29. června do 13:50, řekla mluvčí ČD Radka Pistoriusová. [/quote]

„Novou přepravu cestujících ze stanice Kaplice zavádíme kvůli zlepšení spojení směrem do a z Českého Krumlova k vybraným vlakům ve směru Horní Dvořiště – Linz a zpět. Cesta ve směru od a do Rakouska z a do oblíbeného turistického cíle Český Krumlov se tak zkrátí více než o hodinu,“ vysvětlila. V náhradní autobusové dopravě platí všechny jízdní doklady Český drah.

Revitalizace trati České Budějovice – Černý Kříž bude stát téměř dvě miliardy korun. Na šesti nádražích budou nová ostrovní nástupiště, třináct zastávek bude mít nástupiště jednostranná. Zrekonstruovány budou také čtyři ocelové mosty. Téměř polovina ze 113 železničních přejezdů bude vybavena světelnou signalizací, dalších třináct bude osazeno závorami. Stanice v úseku mezi Volary a Boršovem nad Vltavou získají nové zabezpečovací a sdělovací zařízení. Stavba skončí v dubnu 2016, dotuje ji EU.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno