[quote]Začalo to před více než 10 lety chytrou ledničkou Internet Refrigerator, dalšími chytrými spotřebiči to pokračovalo a moderní propojenou domácností to končí. Společnost LG na veletrhu CES představila svůj SmartThinQ Hub, který je takový šikovný 3 v 1. Nejen, že propojuje veškerá chytrá zařízení v domácnosti, slouží také jako reproduktor a navíc vás upozorní na důležité události ve vašem životě.[/quote]

SmartThinQ Hub má celokovové tělo a propojuje chytrá zařízení v domácnosti prostřednictvím Wi-Fi, Bluetooth a Zigbee protokolu. Veškeré spotřebiče pak uživatel ovládá skrze aplikaci ve svém chytrém telefonu.

Zařízení shromažďuje data ze všech připojených zařízení a promítá je buď na 3,5palcový barevný LCD displej, nebo je hlasitě tlumočí skrze reproduktor.  Společnost LG uvádí, že zařízení bude kompatibilní nejen s přístroji značky LG. Jedná se kupříkladu o prvky chytré domácnosti Iris společnosti Lowe a některá zařízení, která podporují open source platformu Alljoyn Alliance.

lg-smarthinq-hub-4

Hub bude kompatibilní též se staršími zařízeními připojenými do sítě prostřednictvím speciálních senzorů. Tyto senzory ve tvaru hokejového puku představila společnost již loni. Stačí jen senzor připevnit k jakémukoliv konvenčnímu zařízení a z „hloupého“ přístroje je rázem „chytrý“.

Uživatelé si též mohou vychutnat jedinečný hudební zážitek a pustit si buď internetové rádio iHeartRadio, nebo přehrávat hudbu ze svého chytrého telefonu či tabletu připojenými přes Bluetooth. Na LCD displeji se též zobrazují různá upozornění.

SmartThinQ Hub byl představen na letošním veletrhu elektroniky CES.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno