[quote]Zástupci společností ČESKÁ RAFINÉRSKÁ, a.s, a MERO ČR, a.s. podepsali novou smlouvu, na jejímž základě budou upraveny podmínky přepravy ropy do České republiky. Smlouva o poskytování služeb úschovy a přepravy ropy ropovodem IKL a ropovodem Družba je platná od 1. ledna 2016. Smluvní strany dále prodloužili svá jednání ohledně přepravního tarifu za přepravu ropy ropovody Družba a IKL do 31. března 2016.[/quote]

„Dohoda, jejíž podpis zohledňuje zájmy obou smluvních stran, je významným prvkem k posílení surovinové bezpečnosti. Jasně vymezuje podmínky spolupráce obou společností při dodávkách ropy do České republiky,“ říká Marek Switajewski, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Unipetrol. „Smlouva je úspěšným vyústěním dlouhých jednání, která trvala od roku 2010 a která jak doufám brzy skončí dohodou nad přepravními tarify,dodává Marek Switajewski.  

Po nedávném podpisu dodatku smlouvy se společností Transpetrol, která provozuje ropovod Družba na Slovensku, má nyní skupina Unipetrol dlouhodobě nastaveny podmínky pro přepravu ropy do České republiky.

Společnosti Česká rafinérská a Mero se navíc zavázaly pokračovat v jednání o novém přepravním tarifu tak, aby mohl být aplikovaný v průběhu roku 2016. Smlouva byla uzavřena na dobu neurčitou.

Prostřednictvím ropovodu Družba je dopravována ropa z Ruské federace do rafinérie v Litvínově, patřící společnosti Česká rafinérská. Část ropovodu ležící na území Slovenské republiky spravuje společnost Transpetrol, a.s. Ropovodem IKL je zásobována rafinérie v Kralupech nad Vltavou. Celková procesní kapacita obou rafinérií je na úrovni 8,7 milionů tun ropy za rok.

Zdroj: Unipetrol

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno