[quote]V jízdním řádu Českých drah v Karlovarském kraji se v příštím roce objeví nově cyklovlaky. Rozsah dopravy zůstane jinak proti letošnímu roku zachován. Informovala o tom včera mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Nový jízdní řád vstoupí v platnost 11. prosince.[/quote]

„V období od 1. července do 3. září pojedou nové cyklovlaky Sp 1670 a Sp 1671 CYKLO OHŘE mezi železničními stanicemi Cheb a Karlovy Vary. Spoje pojedou jako spěšné vlaky, zastaví ve stanicích a zastávkách kolem Cyklostezky Ohře a nebudou zajíždět do Chodova,“ uvedla Pistoriusová.

Spěšný vlak 1671 vyjede z Chebu v 8:00, vlak Sp 1670 z Karlových Varů v 9:15. Vlaky umožní přepravu až 40 kol.

Drobná změna bude u časně ranního osobního vlaku z Mariánských Lázní, který zatím jezdil jen do Karlových Varů na horní nádraží a bude nově zajíždět až na dolní nádraží. Z Mariánských Lázní bude vyjíždět ve 4:55, na karlovarském dolním nádraží má příjezd v 6:32.

České dráhy vypraví v Karlovarském kraji každý den 256 regionálních osobních vlaků, které denně ujedou 7600 kilometrů. Dalších 354 kilometrů za den ujede 11 spěšných vlaků. Ročně to je celkem 2,1 milionů kilometrů. V kraji dále pojede 28 rychlíků a deset mezistátních spěšných vlaků na trati Cheb – Norimberk. Přes hraniční přechody v kraji jezdí také 14 osobních vlaků.

Zdroj: ČTK