Zdroj: Archiv

[quote]České dráhy v Jihočeském kraji otevřely šest sezonních půjčoven jízdních kol. Budou na zastávkách v Horní Plané, Volarech, Písku, Strakonicích, Českém Krulově a v Lipně nad Vltavou. Celoročně si mohou cestující v Jihočeském kraji půjčovat kola od Českých drah v Třeboni, Veselí nad Lužnicí, Jindřichově Hradci a v Táboře. Společnost tuto službu nabízí patnáctý rok. Informovala o tom mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.[/quote]

Za půjčení kola na den zájemce zaplatí 199 korun. Bicykl pak turisté mohou vrátit na jiné stanici. Síť půjčoven Českých drah v Jihočeském kraji je podle Pistorousové nejhustší v republice.

„Od června do konce září se nabídka rozšíří o šumavskou půjčovnu v Nové Peci a v Černé v Pošumaví,“ uvedla.

České dráhy loni v sezoně, která končí 31. října, půjčily turistům v Jihočeském kraji 2635 bicyklů, což je o 952 více než v roce 2015. Největší zájem o tuto službu je v letních měsících.

Loni České dráhy celkem půjčily 8068 kol, což bylo zatím nejvíce od dob zavedení této služby. Mezi nejúspěšnější patřila již druhým rokem půjčovna v Praze-Smíchově, kde si lidé od dubna do října půjčili 928 kol. Tradičně největší zájem o tento servis je v Jihočeském a v Jihomoravském kraji.

Zdroj: ČTK