Zdroj: Freeimages.com

[quote]Nový jízdní řád Českých drah počítá pro rok 2018 s tím, že mírně přibude vlakových spojů. Výrazné zlepšení by se mělo týkat rychlíkových spojů, které budou zařazeny do vyššího stupně kvality. Nadstandardní jsou ale díky nákupům vlakových soustav PESA v posledních letech i regionální spoje v kraji, řekl novinářům ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah Vladimír Omelka.[/quote]

,,Sedm párů rychlíků na trati 140 mezi Karlovými Vary a Chebem bude v kategorii Rx, což je rychlík vyšší kvality. Vlaky na trati Cheb – Plzeň Praha budou nově zařazeny do třídy Ex, opět s vyšší kvalitou, a budou mít společný název Západní Expres,“ uvedl Omelka.

Velkou novinkou bude opětovné zavedení večerních spojů mezi Prahou a Chebem. Dosud poslední vlak odjížděl z Prahy v 18:12, nyní přibude spoj s odjezdem ve 20:33. Z Chebu bude poslední vlak do Prahy odjíždět až v 19:35. Vlaky z Prahy také pojedou rychleji, protože mezi Prahou a Plzní nebudou zastavovat.

Oba spoje na žádost Karlovarského kraje objednalo ministerstvo dopravy. Podle náměstka hejtmanky Karlovarského kraje Martina Hurajčíka  je to výsledek opakované snahy vrátit spoje, které zmizely v roce 2013, když se výrazně škrtaly.

,,Snažil jsme se o to rok a půl ještě v Mariánských Lázních a nyní i na kraji. A až teď se to podařilo,“ dodal Hurajčík.

České dráhy vypraví v kraji každý den 271 regionálních osobních vlaků, které denně ujedou 7884 kilometrů. V kraji dále pojedou čtyři vlaky IC Pendolino, 14 expresů (Ex), 14 rychlíků vyšší kvality (Rx) a deset mezistátních spěšných vlaků na trati Cheb – Norimberk.

V sobotu o letních prázdninách pojede znovu Mattoni Expres, který začal jezdit v letošním roce a představuje zajímavou možnost zejména pro turisty navštívit bývalé slavné lázně Kyselka. O prázdninách budou opět jezdit i Cyklovlaky mezi Chebem a Karlovými Vary.

Zdroj: ČTK