[quote]České dráhy v novém jízdním řádu vypraví 7016 vlaků vlaků denně. V meziročním srovnání tak od 11. prosince, kdy se změna jízdních řádů uskuteční, vypraví o zhruba 117 spojů denně více. Jízdné se zvedne o koruny, u vzdáleností do 120 kilometrů má být o korunu, u větších vzdáleností do čtyř korun. V tiskové zprávě to dnes uvedly České dráhy.[/quote]

Předprodej jízdenek s rezervacemi na nový jízdní řád zahájí společnost od 1. listopadu, stejně jako předprodej po internetu prostřednictvím eshopu. Jízdenky bez rezervace konkrétního místa je možné kupovat na pokladnách ČD od poloviny října.

Přestože většina jízdních řádů na příští rok je už sestavena, chybí rozvrh trati mezi Prahou a Brnem, což je trasa, o kterou má kromě Českých drah zájem podnikatel a majitel dopravní společnosti RegioJet Radim Jančura. Rozhodnutí o tom, který dopravce a v kolik hodin bude na trase od prosince jezdit, záleží na správci železniční infrastruktury, Správě železniční dopravní cesty. Ta má podle mluvčího Marka Illiaše pro uzavření jízdního řádu ze zákona čas do konce listopadu.

Mezi největší změny nového řádu patří zavedení nových expresních spojů na mezinárodní trase Praha – České Budějovice – Linec. Cestujícím z Prahy do Lince to přinese téměř hodinové zrychlení na čtyři hodiny a pět minut. Další změnou je zavedení přímých vlaků z Prahy do Zvolena přes Banskou Bystricu.

Ve vnitrostátní dálkové dopravě mezi největší změny patří zrychlení cest na jih Čech v souvislosti se zavedením expresního spojení do Lince a rovněž do Luhačovic a Starého Města u Uherského Hradiště. Vlaky budou nově jezdit až 160kilometrovou rychlostí a projedou dosavadní zastávky v Července, Mohelnici a v Zábřehu na Moravě. Cestovní čas mezi Prahou a Starým Městem se u nejrychlejších spojů zkrátí téměř o půl hodiny na tři hodiny a 18 minut a mezi Prahou a Luhačovicemi téměř o 20 minut, na čtyři hodiny a 25 minut.

Celkem České dráhy plánují vypravit vlaky na cesty delší než 120 milionů kilometrů. To je meziroční růst o 2,5 milionu kilometrů.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno