Zdroj: Archiv

[quote]Tři přímá letecká spojení by měla letos spojovat Českou republiku s Čínou. Česká vláda deklaruje, že má zájem na tom, aby byla Česká republika pro Čínu dopravním a logistickým uzlem ve střední a východní Evropě, i proto je letectví jedním z témat, o nichž při nynější návštěvě Číny jednal premiér Bohuslav Sobotka. Nejde však jen dopravní spojení, ale i o obchod či uplatnění českých strojů či odborníků v asijské zemi.[/quote]

Pro Českou republiku je dlouhodobou prioritou dosažení pozice hlavního logistického a dopravního hubu (hub je anglické slovo označující středisko, uzel, pozn. red.) ve střední a východní Evropě a díky spolupráci v oblasti letectví tuto strategii úspěšně naplňujeme,“ uvedl Sobotka ve zprávě zveřejněné na webu vlády.

Letos by měla mít Česká republika s Čínou tři přímá letecká spojení.

Jedno – mezi Prahou a Pekingem – už funguje od loňského září. Příští čtvrtek zahájí provoz další linka mezi Prahou a Šanghají a na podzim by k nim měl přibýt ještě spoj mezi Prahou a Čcheng-tu. Na této trase už nyní létají charterové lety, pravidelná linka zahájí provoz zřejmě v létě.

Budeme mít tři přímá letecká spojení, což, si myslím, nás staví na unikátní pozici v rámci střední a východní Evropy,“ řekl Sobotka Českému rozhlasu.

Společné schůzky se zástupcem Čínského úřadu pro civilní letectví se zúčastnili také ministr dopravy Dan Ťok a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Kromě dopravního spojení byl tématem jednání i vstup českých výrobců malých a středních letadel na čínský trh či výcvik řídících letového provozu, pilotů a leteckého personálu.

Postupné otevření tří pravidelných přímých leteckých linek z ČLR napomáhá rozvoji cestovního ruchu, a certifikace českých malých a středních letadel otevírá velmi zajímavé obchodní příležitosti,“ vypočítává zpráva na webu vlády hlavní výhody, které mají dohody přinést.

Autor: Český rozhlas

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno